REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Microsoft jest w ciężkim momencie przemian, nowy Office to potwierdza (galeria i link do pobrania)

16.07.2012
22:30
office
REKLAMA
REKLAMA

Dziś Microsoft zaprezentował nowego Office’a 2013. Zmian jest mnóstwo – te najważniejsze to ogromne odświeżenie interfejsu, połączenie z chmurą (biznesową, własną, lub konsumencką SkyDrive).  Office 2013 został stworzony z myślą o Windowsie 8 i mocno dopasowuje się do wyglądu interfejsu Metro. Jest bardziej społecznościowy, potrafi integrować się z sieciami społecznościowymi, jest przejrzystrzy, podobno prostszy i przyjemniejszy. Jednak pierwsze wrażenia z Office’a 2013 Preview używanego na Windowsie 7 pokazują, jak spory problem ma Microsoft w momencie przejścia z Aero na Metro. Jest ślicznie, ale kompletnie niespójnie.

Od początku jest bardzo ładnie, w stylu Metro. Przy instalacji Office’a 2013 przedstawione są jego możliwości, również w wersji wideo – przede wszystkim ważne, że Microsoft próbuje wytłumaczyć działanie SkyDrive’a. Jednak powtórzę – niemal wszystko jest „Metro”. Korzystaliście kiedyś z programu Zune na Windowsach? Aplikacja też jest piękna, ale w otoczeniu typowego, windowsowego Aero sprawia wrażenie kompletnie oderwanej od rzeczywistości. Tak samo jest z Office’em 2013.

Dla przypomnienia: niedawno Microsoft chwalił się sprzedaniem ponad 630 milionów licencji na Windowsa 7. Oznacza to, że prawdopodobnie ponad pół miliarda osób na świecie korzysta z Windowsa 7. Oznacza to też, że Microsoft naprawdę mocno wierzy w sukces Windowsa 8 i w to, że użytkownicy będą aktualizować do niego swoje systemy. Bo, mówiąc wstępnie bo godzinie zabawy z nowym Office’em (który w tle wciąż się ściąga, brawa dla Microsoftu za takie rozwiązanie) pokazują, że Metro to całkiem inna filozofia tworzenia interfejsu. Czy czytelniejsza? Nie wiem, na razie czuję się przytłoczona ilością zmian, różnymi paskami okna w zależności od aplikacji i miejsca i nowym układem. Więcej o zmianach i o nowym Office’ie jutro, tymczasem sami możecie przetestować go, pobierając stąd (jeśli nie działa, przełączcie się na anglojęzyczną wersję strony).

Właśnie w takich miejscach widać przejście ze starego do nowego
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA