REKLAMA
05.07.2012
20:05
meego-logo
REKLAMA
REKLAMA

Kilka godzin po udostępnieniu przez Nokię aktualizacji systemu MeeGo dla telefonu Nokia N9, swoją współpracę z fińskim producentem telefonów zakończył Sotiris Makrygiannis, a wraz z nim deweloperzy pracujący przy tym projekcie.

Wydaje się, że dzisiaj jesteśmy świadkami definitywnego końca historii tego mobilnego systemu operacyjnego. Historia MeeGo rozpoczęła się wraz z połączenia sił dwóch gigantów – Intela oraz Nokii. Obydwie firmy połączyły przez siebie rozwijane systemy pod nazwami Moblin oraz Maemo. Z tego połączenia miał powstać jak feniks z popiołów, nowy system operacyjny będący odpowiedzią na Androida. Jednak MeeGo nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Jedynym telefonem który trafił do sprzedaży pod kontrolą tego OSa jest Nokia N9, której to właściciele powinni się pogodzić faktem, iż udostępniona dziś aktualizacja systemu, jest prawdopodobnie ostatnią jaką otrzymają.

Sotiris oraz jego współpracownicy przenieśli się do firmy CloudBerryTec, która zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych, również dla systemu MeeGo.

Jedną ze spuścizn jakie pozostawia po sobie MeeGo jest system operacyjny Tizen, który obecnie znajduje się pod skrzydłami Samsunga.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA