REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kindle Classic za (prawie) darmo? Jeśli dużo wydajesz, jest to możliwe

04.07.2012
20:03
kindle
REKLAMA
REKLAMA

Banki w różny sposób nas próbują zachęcić do wzięcia kredytu lub karty kredytowej. W czasach kryzysu, gdy wiele osób nie jest pewnych swojej pracy, nie wystarczy niskie oprocentowanie i dogodne możliwości spłacania rat. Potrzebne jest pokazanie, że dostajemy coś za darmo. Na przykład znany i lubiany czytnik eBooków Kindle Classic.

Tak, tak, nie przesłyszeliście się. Można otrzymać Kindle za darmo, jeżeli weźmie się kartę kredytową mBank. A raczej można było, bo promocja ta już się skończyła. Po kupieniu Groupona za 5 zł wystarczyło wypełnić wniosek o przyznanie karty kredytowej i do 30 sierpnia 2012 dokonać transakcji bezgotówkowych nowo wydaną kartą kredytową World MasterCard na łączną kwotę minimum 500 zł. Wydaje się proste i kuszące? Na pierwszy rzut oka tak. Jestem pewien, że większość czytelników Spider’s Web taką kwotę wydaje w tydzień lub dwa. Kruczki wychodzą jednak, gdy prześwietlimy warunki korzystania z karty kredytowej oraz jej cennik. Oto jego fragmenty:

• Oprocentowanie karty kredytowej World MasterCard – 21%
• Opłata za wydanie karty głównej – 10 zł
• Opłata roczna za każdy kolejny rok używania karty głównej – 200 zł (nie będzie pobrana, jeżeli roczna wartość lub ilość transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum: 18 000 zł lub 120 transakcji)
• Prowizja od transakcji wypłat gotówki w bankomatach krajowych – 3% min. 7,00 zł

Jak widać, pierwszy rok korzystania z karty kosztuje tylko 10 zł (w przypadku promocji Groupona 5 zł). Z karty można zrezygnować po spełnieniu warunków promocji i otrzymania Kindle.

Reasumując, była to ciekawa promocja, z której warto było skorzystać. Zapewne za miesiąc lub dwa pojawi się znowu, więc wyczekujcie jej. Widzę w niej tylko jedną wadę: czytnik zapewne nie będzie miał gwarancji, gdyż był kupiony przez mBank, a nie przez jego użytkownika. Wskazuje na to cena czytnika podana w promocji (319 zł). Dlatego wszelkie próby reklamowania go mogą nie przynieść skutku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA