REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jak bezpłatnie sprawdzać stan konta w T-Mobile? Jest na to kilka sposobów

03.07.2012
10:00
T-Mobile
REKLAMA
REKLAMA

Jak już zapewne wiecie T-Mobile wprowadza nowe cenniki, w których została uwzględniona opłata za każdorazowe sprawdzenie konta w ofertach prepaid. Jedak cały czas istnieją jeszcze darmowe sposoby na monitorowanie naszego salda więc w obecnych okolicznościach warto się z nimi bliżej zapoznać.

Już od 9 sierpnia 2012 roku zapłacimy 4 grosze za sprawdzenie stanu konta w prepaidowych ofertach T-Mobile. Klienci korzystający z taryf TakTak oraz Heyah nie kryją swojego oburzenia i niezadowolenia z wprowadzanych zmian. Różowy operator próbuje teraz wyjść z twarzą z całego zamieszania i zapowiada wprowadzenie nowej darmowej usługi, która będzie pozwalała na monitorowanie stanu środków znajdujących się na naszym koncie.

T-Mobile ogłosiło, że niebawem zostanie uruchomiony specjalny serwis SMSowy, który będzie informował użytkowników ofert na kartę o ich aktualnym stanie konta. Automatyczna i darmowa wiadomość będzie wysyłana do wszystkich klientów TakTak i Heyah co 14 dni. W ten łatwy i bezobsługowy sposób, użytkownicy będą informowani o saldzie konta. Oczywiście nie jest to tak wygodne i komfortowe rozwiązanie jakie znaliśmy do tej pory. Wielu posiadaczy ofert prepaid sprawdzało swój stan konta częściej niż raz na dwa tygodnie i robili to wtedy kiedy tylko chcieli. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, różowi dali ciała – to niezaprzeczalny fakt, ale dodali chociaż automatyczne powiadomienia SMSowe. Pamiętajmy, że cały czas stan naszego konta można sprawdzać na stronie itaktak.pl oraz heyah.pl.

Jeżeli korzystacie ze smartfonów z Androidem koniecznie zaopatrzcie się w aplikację “Konto T-Mobile na Kartę” lub “heyah konto”. Dzięki nim będziecie mogli bezpośrednio z poziomu telefonu zarządzać swoimi środkami oraz usługami.

Aplikacja Konto T-Mobile na Kartę pozwala na szybkie doładowywanie i sprawdzanie stanu oraz daty ważności konta. Wystarczy wybrać opcję Doładuj i wprowadzić14-to cyforowy kod z kuponu lub wydruku, aby zasilić konto odpowiednią kwotą. Program posiada również czytelny widżet, dzięki któremu możemy z poziomu ekranu monitorować nasze środki pozostałe na koncie.

Program hayah konto działa bardzo podobnie to wspomnianej wyżej aplikacji T-Mobile. Jednak oprócz funkcji takich jak sprawdzanie stanu i doładowywanie konta, dodano również możliwość podglądu na aktualne taryfy i usługi. Dzięki heyah konto mamy również dostęp do najnowszych ofert w heyah i heyah mix. Z aplikacji możecie korzystać we wszystkich taryfach dostępnych w heyah: nowa heyah, taryfa pakietowa, heyah mix na doładowania, równa taryfa w heyah mix. Program ten również posiada funkcjonalny widżet, który moim zdaniem jest znacznie ładniejszy od tego T-Mobile’owego prezentowanego wcześniej. A może to już ja zaczynam mieć alergię na ten róż?

Zmiany, zmiany, zmiany. Jak widzicie T-Mobile poszło dziwną drogą i postanowiło zbierać grosiki od swoich klientów. Posunięcie dosyć niebezpieczne, bo trzeba pamiętać, że prepaidowcy nie są zwykle związani z operatorami żadnymi umowami i mogą odejść do konkurencji, jak tylko coś im się nie spodoba. Różowi wykonali właśnie taki ruch, który może im się jeszcze odbić czkawką. Jeżeli należycie do grona klientów korzystających z TakTak lub Heyah, pamiętajcie o sposobach na sprawdzanie stanu konta, które tutaj omówiłem i patrzcie czujnie na ręce operatorom, aby się za bardzo nie rozpędzili w swoich działaniach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA