REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

iTunes Match dostępne w Polsce - za 25 euro rocznie Apple pozwoli Ci zalegalizować piracką muzykę

19.07.2012
20:10
iTunes Match
REKLAMA
REKLAMA

Jedna z najciekawszych nowości w ofercie muzycznej Apple’a w ostatnim czasie – iTunes Match – jest od dzisiaj dostępna dla polskich klientów iTunes Store. Wprawdzie oficjalnej informacji jeszcze nie ma, ale nowość już pojawia się na wybranych polskich kontach. Jeśli ktoś jeszcze nie ma i jest niecierpliwy, może skorzystać z tego linka. Debiut iTunes Match jest ciekawy z kliku względów.

Przede wszystkim to wielka wygoda – w tej usłudze Apple pozwoli uploadować całą zawartość biblioteki muzycznej użytkownika do chmury (a dokładnie mówiąc dopasować ją do zasobów Apple’a), by mieć do niej dostęp z poziomu dowolnego urządzenia z mobilnym systemem operacyjnym iOS (iPhone, iPod i iPad), komputera z zainstalowanym iTunesem oraz Apple TV. Apple zrobi to w taki sposób, że dopasuje zawartość biblioteki muzycznej użytkownika do tego, co już ma w swojej potężnej bazie muzycznej w chmurze. Na dodatek, jeśli plik jest o jakości słabszej niż 256 Kbps, to Apple zaoferuje go użytkownikowi w lepszej jakości. Z iTunes Match można uploadować 25 tys. plików muzycznych ze swojej kolekcji oraz podłączyć 10 urządzeń do konta.

To naprawdę wielka wygoda, o czym z pewnością mogą poświadczyć użytkownicy konkurencyjnych usług, choćby Spotify oferującego usługę tzw. streamingu z sieci. Wystarczy zalogować się do swojego konta, aby z poziomu praktycznie dowolnego urządzenia mieć dostęp do wielkiej biblioteki muzycznej – nie trzeba synchronizować urządzenia z komputerem (wystarczy połączenie z internetem), można też zaoszczędzić na pojemności dysku urządzenia.

Z drugiej strony jednak iTunes Match jest usługą, która praktycznie legalizuje piracką muzykę. Nawet jeśli w swoich zbiorach posiadasz nielegalnie zdobyte pliki muzyczne (bądźmy szczerzy – można je zapewne znaleźć na 99% komputerach), to Apple pozwoli ci je uploadować do swojej chmury, a w zasadzie porówna ze swoimi zasobami i nawet jeśli piracki plik jest słabszej jakości, to zastąpi go legalnym plikiem dobrej jakości. Mówiąc bez ogródek – za 24,99 euro rocznie, bo tyle kosztuje usługa, Apple daje możliwość legalizacji pirackich plików.

A o tym, że iTunes Match jest dostępny w Polsce dowiedziałem się z tekstu Pawła Mankowskiego opublikowanego na naszym nowym Blog Forum!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA