REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Huawei - Wschodząca gwiazda?

28.07.2012
20:12
Huawei – Wschodząca gwiazda?
REKLAMA
REKLAMA

Huawei – Wschodząca gwiazda?

Od pewnego czasu w sieci robi się coraz głośniej o mało znanej w Polsce chińskiej marce Huawei. Skłoniło mnie to do bliższego przyjrzenia się samej firmie a także jej produktom.
Firma powstała w roku 1988 jednak przez lwią część swojego istnienia zajmowała się głównie modemami a dopiero w 2011 roku wyszła z cienia i zapowiedziała nowy plan biznesowy – sprzedaż 20mln smartfonów oraz 170 mln zwykłych telefonów. Rok w rok firma powiększa swoje smartfonowe portfolio oraz prezentuje nowe ciekawe, dobrze zrobione a zarazem wyróżniające się cenowo na tle konkurencji produkty.

Huawei Ascend G300 – Wprowadzony właśnie przez sieć play do sprzedaży to smartfon budżetowy, z założenia dla zwykłego Kowalskiego, który nie wymaga od swojego urządzenia wielkiej mocy obliczeniowej, czterordzeniowego procesora, ogromnego ekranu czy kosmicznej technologii wykonania obudowy (jak ma to miejsce w HTC One S). Jednak pod wieloma względami smartfon ten wybija się ponad przeciętność, reklamowany przez producenta jako „Najlepszy smartfon w swojej klasie” i faktycznie próżno szukać urządzenia o podobnych parametrach i możliwościach w podobnej cenie bliskiej 850zł. (pod warunkiem, że nie szukamy na rynku telefonów używanych)

Huawei Ascend P1 – Wyjątkowo cienki smartfon mierzący zaledwie 7.69mm grubości a w wersji specjalnej S zaledwie 6.68mm, posiadający 4.3” calowy wyświetlacz wykonany w technologii Super Amoled oraz system operacyjne Android ICS. Cena na polskim rynku według różnych szacunków ma oscylować w granicach 1600zł, co za tak wyposażony telefon może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sam po wprowadzeniu tego modelu zastanowię się nad jego zakupem.

Ostatnim smartfonem, o którym chcę wspomnieć jest Huawei Ascend D1 quad – czterordzeniowe monstrum multimedialne o 4.5” calowym ekranie i wyjątkowo kompaktowej obudowie. Wprowadzony na rynek zostanie do końca obecnego roku lub na początku przyszłego. Z zapowiedzi wynika, że cena ma być niższa od topowych modeli innych producentów. Niedługo sami będziemy mieli okazję się o tym przekonać.

W obecnej chwili Europa nie jest jeszcze gotowa na produkty maki Huawei. Pomimo interesującego designu, świetnego działania i konkurencyjnej ceny konsumenci dalej wolą sięgać po produkty sprawdzonych marek takich jak HTC, Samsung, Sony czy Apple. Wynika to po części z niewiedzy konsumentów oraz braku zaufania dla, bądź, co bądź nowej na naszym rodzimym rynku firmy. Mam nadzieję jednak, że w niedalekiej przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie a producent o ile zadba o najwyższą jakość swoich produktów zostanie zauważony na trudnym międzynarodowym rynku.

Źródła: http://www.huawei.com/en/
http://www.huaweidevice.pl/

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA