Tech

Gra inna niż wszystkie! “1812 Serce Zimy” - wciągająca interaktywna opowieść audio

“1812 Serce Zimy” to niesamowita gra dźwiękowa, w której wcielamy się w Korwina Giedymowicza – młodego litewskiego oficera. Rozgrywka jest bardzo ciekawa i polega na podejmowaniu różnych decyzji, które mają wpływ na dalsze losy bohatera. Oprawa graficzna projektu jest przyjemna dla oka mimo, że całość jest tak naprawdę audiobookiem, w którym mamy wpływ na przebieg czytanej historii.

Gra “1812 Serce Zimy”jest pierwszą interaktywną opowieścią audio, w której mamy możliwość kierowania losami bohaterów. W historii bierze udział 37 postaci zagranych przez 36 aktorów, a głosów użyczyli m.in. Piotr Fronczewski, Jarosław Boberek i Jacek Kopczyński. Projekt jest diabelnie ciekawy i zatrzyma Was na długi czas.

“Jest rok 1812. Wojska Napoleona ruszają na dumną Rosję. Gdy odwieczna równowaga między ciepłem życia i śmiertelnym chłodem zostaje zachwiana, nic nie jest już takie, jak przedtem. Upiory przeszłości snują się we mgle w mrocznych rosyjskich lasach, a ci, co polegli, nie chcą pozostać do końca martwi…” – przeczytamy na stronie SerceZimy.pl

Nasze decyzje przekładają się na to, jakie przygody spotkają Korwina. Bohater może być poważny, lekkoduszny lub ironiczny. Jednak robiąc kolejne kroki, które przeniosą nas w głąb historii musimy być czujni, bo lekkomyślne decyzje mogą doprowadzić Giedymowicza do śmierci. Ale spokojnie. Zawsze możemy wczytać zapisany stan gry lub powtórzyć ostatnią interakcję. Niesamowity scenariusz jest dziełem cenionego w świecie fantasy duetu: Magdy i Macieja Reputakowskich, co gwarantuje wspaniałą przygodę.

Interfejs aplikacji jest bardzo czytelny i przejrzysty, a sterowanie rozwiązano za pomocą prostych gestów. Obsługa została uproszczona do tego stopnia, że w Serce Zimy możemy grać bez patrzenia na ekran urządzenia. Oprawa dźwiękowa stoi na najwyższym poziomie. Zarówno dialogi jak i muzyka są bardzo dobrze nagrane i dzięki temu audiobook jest przyjemny w odbiorze.

Na koniec mam jeszcze dobrą i złą wiadomość. Zacznę jednak od tej drugiej. Prace nad rozwojem “1812 Serce Zimy”zostały przerwane przez sztab developerów Orange Labs, jednostki badawczo-rozwojowej Grupy TP. Na stronie projektu przeczytamy komunikat: “Nasza przygoda z Sercem Zimy dobiegła końca. Dziękujemy Wam za udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu oraz Waszą aktywność na fanpage’u i naszej stronie internetowej Cieszymy się, że wspólnie z nami tworzyliście historię Korwina Giedyminowicza, a także kolejny etap w historii gier dźwiękowych.”

Jest też pozytywny aspekt tego smutnego końca prac nad rozwojem projektu. Jarosław Beksa – kierownik produkcji wyjaśnił na facebookowym fanpage’u, że decyzja o zakończeniu prac nad grą była odgórna i tak samo trudna dla jej fanów jak i twórców. Zespołowi tworzącemu “1812 Serce Zimy” dano do wyboru możliwość całkowitego usunięcia gry lub udostępnienia jej za darmo. Oczywiście wybrano drugie rozwiązanie i dzięki tej decyzji ta piękna interaktywna opowieść audio jest dostępna bezpłatnie.

Ze strony producenta pobierzecie grę zarówno na komputery z systemem Windows jak i na urządzenia mobilne z iOS, Androidem czy Symbianem s60v3.

Dla twórców gry nie jest to koniec przygody z produkcjami audio. Zaprosili oni wszystkich fanów tego typu rozrywki do zapoznania się z ich ostatnim dziełem, czyli interaktywną lekturą “Antek”. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na stronie www.nowyantek.pl

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst