REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Gra inna niż wszystkie! “1812 Serce Zimy” - wciągająca interaktywna opowieść audio

13.07.2012
8:59
Serce Zimy LOGO
REKLAMA
REKLAMA

“1812 Serce Zimy” to niesamowita gra dźwiękowa, w której wcielamy się w Korwina Giedymowicza – młodego litewskiego oficera. Rozgrywka jest bardzo ciekawa i polega na podejmowaniu różnych decyzji, które mają wpływ na dalsze losy bohatera. Oprawa graficzna projektu jest przyjemna dla oka mimo, że całość jest tak naprawdę audiobookiem, w którym mamy wpływ na przebieg czytanej historii.

Gra “1812 Serce Zimy”jest pierwszą interaktywną opowieścią audio, w której mamy możliwość kierowania losami bohaterów. W historii bierze udział 37 postaci zagranych przez 36 aktorów, a głosów użyczyli m.in. Piotr Fronczewski, Jarosław Boberek i Jacek Kopczyński. Projekt jest diabelnie ciekawy i zatrzyma Was na długi czas.

“Jest rok 1812. Wojska Napoleona ruszają na dumną Rosję. Gdy odwieczna równowaga między ciepłem życia i śmiertelnym chłodem zostaje zachwiana, nic nie jest już takie, jak przedtem. Upiory przeszłości snują się we mgle w mrocznych rosyjskich lasach, a ci, co polegli, nie chcą pozostać do końca martwi…” – przeczytamy na stronie SerceZimy.pl

Nasze decyzje przekładają się na to, jakie przygody spotkają Korwina. Bohater może być poważny, lekkoduszny lub ironiczny. Jednak robiąc kolejne kroki, które przeniosą nas w głąb historii musimy być czujni, bo lekkomyślne decyzje mogą doprowadzić Giedymowicza do śmierci. Ale spokojnie. Zawsze możemy wczytać zapisany stan gry lub powtórzyć ostatnią interakcję. Niesamowity scenariusz jest dziełem cenionego w świecie fantasy duetu: Magdy i Macieja Reputakowskich, co gwarantuje wspaniałą przygodę.

Interfejs aplikacji jest bardzo czytelny i przejrzysty, a sterowanie rozwiązano za pomocą prostych gestów. Obsługa została uproszczona do tego stopnia, że w Serce Zimy możemy grać bez patrzenia na ekran urządzenia. Oprawa dźwiękowa stoi na najwyższym poziomie. Zarówno dialogi jak i muzyka są bardzo dobrze nagrane i dzięki temu audiobook jest przyjemny w odbiorze.

Na koniec mam jeszcze dobrą i złą wiadomość. Zacznę jednak od tej drugiej. Prace nad rozwojem “1812 Serce Zimy”zostały przerwane przez sztab developerów Orange Labs, jednostki badawczo-rozwojowej Grupy TP. Na stronie projektu przeczytamy komunikat: “Nasza przygoda z Sercem Zimy dobiegła końca. Dziękujemy Wam za udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu oraz Waszą aktywność na fanpage’u i naszej stronie internetowej Cieszymy się, że wspólnie z nami tworzyliście historię Korwina Giedyminowicza, a także kolejny etap w historii gier dźwiękowych.”

Jest też pozytywny aspekt tego smutnego końca prac nad rozwojem projektu. Jarosław Beksa – kierownik produkcji wyjaśnił na facebookowym fanpage’u, że decyzja o zakończeniu prac nad grą była odgórna i tak samo trudna dla jej fanów jak i twórców. Zespołowi tworzącemu “1812 Serce Zimy” dano do wyboru możliwość całkowitego usunięcia gry lub udostępnienia jej za darmo. Oczywiście wybrano drugie rozwiązanie i dzięki tej decyzji ta piękna interaktywna opowieść audio jest dostępna bezpłatnie.

Ze strony producenta pobierzecie grę zarówno na komputery z systemem Windows jak i na urządzenia mobilne z iOS, Androidem czy Symbianem s60v3.

Dla twórców gry nie jest to koniec przygody z produkcjami audio. Zaprosili oni wszystkich fanów tego typu rozrywki do zapoznania się z ich ostatnim dziełem, czyli interaktywną lekturą “Antek”. Więcej informacji na temat tego projektu znajdziecie na stronie www.nowyantek.pl

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA