REKLAMA

Google otwiera profesjonalne studio filmowe dla społeczności YouTube'a

26.07.2012 11.24
Google tworzy studio filmowe w Londynie
REKLAMA
REKLAMA

Lider na rynku wyszukiwarek internetowych kolejny raz daje dowód, że społeczność zgromadzona wokół jego portalu wideo jest dla niego bardzo ważna. Tym razem Google postanowiło stworzyć oraz udostępnić twórcom publikującym swoje produkcje w YouTube profesjonalne studio filmowe w samym centrum Londynu.

Nowe twórcze miejsce stworzone dla filmowców będzie zlokalizowane w dzielnicy Soho, w bezpośrednim sąsiedztwie biur Google’a. Otwarcie nowego projektu ma nastąpić w ciągu kilku następnych tygodni.

W londyńskim studiu dostępne będą, między innymi wysokiej jakość kamery, stoły mikserskie, studia do nagrywania dźwięku, profesjonalne oświetlenie studyjne oraz green screen. Osoby korzystające z usług świadczonych przez London Studio będą mogły również brać udział w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez ekspertów zajmujących się produkcją. Organizatorzy kładą również nacisk na interakcje między osobami korzystającymi z oferty nowego projektu, chcą aby wymieniały się one nawzajem swoimi doświadczeniami oraz tworzyły zupełnie nowe projekty w oparciu o kontakty zawarte w stolicy Wielkiej Brytanii.

Według zapewnień Google’a każdy członek społeczności YouTube z Afryki, Europy oraz Bliskiego Wschodu będzie mógł starać się o zarezerwowanie czasu na pracę w londyńskim studiu. Projekt realizowany w Wielkiej Brytanii jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem właścicieli serwisu YouTube, jednakże można się spodziewać, iż już wkrótce powstaną kolejne studia stworzone z myślą o społeczności tego portalu.

Pieczę nad studiem sprawować będzie YouTube Next Lab, zespół na co dzień zajmujący się dbaniem o przyspieszenie wzrostu oraz rozwoju kanałów, jak i samych twórców publikujących swoje treści w serwisie.

Jakiś czas temu snułem przypuszczenia, że YouTube może stać się telewizją przyszłości. O ile Google będzie w dalszym ciągu poszerzało swoją ofertę skierowaną do twórców może to się okazać prawdą. Teraz przy odrobinie szczęścia oraz chęci będzie można skorzystać z profesjonalnego sprzętu do produkcji materiałów wideo, co pozwoli posmakować pracy w największych koncernach medialnych. Co więcej warsztaty oraz wymienianie się doświadczeniami powinno zaowocować nowymi projektami. Istnieją duże szanse, iż Google wychowa kolejne pokolenie producentów, reżyserów, operatorów itd… Czy zasilą oni korporacje medialne? Wątpliwe, że po zasmakowaniu wolności, jaką daje YouTube będą chcieli wpaść w szpony „korporacji” tak podobno znienawidzonych przez młode pokolenia. Zatem gdzie będą prezentowali swoje produkcje? Na YouTube, które to stanie się, ku uciesze Google’a, telewizją przyszłości i to bez pomocy Nexusa Q oraz innych tego typu wynalazków.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA