REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czy przeglądarka Google Chrome zyska popularność na urządzeniach z iOS?

18.07.2012
11:10
google chrome ios
REKLAMA
REKLAMA

Trzy tygodnie temu przeglądarka Google Chrome pojawiła się na urządzeniach z iOS. Przez ten czas gigantowi z Mountain View udało się wykraść malutki kawałek z jabłkowego ciasta. Czy zewnętrzna przeglądarka ma szanse na podbój platformy iOS?

Jak donosi firma Chitika – posiadająca własną sieć reklamową w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – aplikacja Google Chrome jest obecna na 1,5% urządzeń działających pod kontrolą mobilnego systemu Apple. Wynik nie jest powalający ale trzeba pamiętać, że iOS to zamknięty system w którym domyślną przeglądarką jest zawsze Safari. Użytkowanie zewnętrznych aplikacji do przeglądania zasobów sieci na iPhone’ach nigdy nie będzie tak wygodne jak np. na Androidzie. No chyba, że skusimy się na JailBreak i zainstalujemy aplikację BrowserChooser.

Jaką popularność może zyskać Chrome na urządzeniach z iOS? Obecnie użytkownicy iSprzętów w dużej mierze wybierają preinstalowaną przeglądarkę, która cieszy się ponad 85% popularnością. Jednak jest spora grupa klientów, którzy skusili się na konkurencyjne rozwiązania i to właśnie na nich może liczyć Google. Obecnie 14,5% posiadaczy smartfonów i tabletów z iOS wybrało przeglądarki inne niż Safari.

Wyniki przedstawionych udziałów w rynku powstały na podstawie analizy sieci reklamowej Chitika. Oczywiście nie jest to obraz zgodny w 100% z tym jak sytuacja wygląda w rzeczywistości, ale warto zaznaczyć, że wszystkie wcześniejsze statystyki przygotowane przez Chitika nie odbiegały od podobnych porównań przygotowanych przez inne firmy.

Kolejnym sukcesem Chrome jest nieprzerwana obecność na liście najpopularniejszych darmowych aplikacji w App Store. Aktualnie przeglądarka Google znajduje się na 8 miejscu, co świadczy o tym, że jest cały czas chętnie pobierana i testowana przez nowych użytkowników.

Osobiście nie wierzę w spektakularny sukces Chrome na iOS, ale cieszę się, że Google nie zapomina o tej grupie klientów i cały czas udostępnia nowe programy. Nie tak dawno temu pojawiła się nowa wersja aplikacji Gmail, która długim czasie stała się w końcu pełnowartościowym klientem pocztowym.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA