Tech

Tablet z Androidem, który zmienia się jak kameleon - kolelny hit Kickstartera

O Chameleonie słyszałem już jakiś czas temu, jednak dopiero niedawno projekt osiągnął na Kickstarterze upragnioną kwotę 50000 dol., która pozwoli na zrealizowanie założeń i dopracowanie aplikacji. Czy tablet z Androidem powinien zmieniać się jak kameleon? Moim zdaniem to całkiem ciekawy pomysł.

Chameleon to inteligentny launcher, który dostosowuje wygląd pulpitów i treści na nich wyświetlayche w zależności od pory dnia oraz lokalizacji w jakiej się znajdujemy. Używając tabletu czy smartfona przez cały dzień o różnych porach, korzystamy z innych aplikacji oraz widgetów. Właśnie ta myśl spowodowała, że twórcy Chameleona uznali, że urządzenie powinno się dostosowywać do naszego planu dnia, a nie my do tego jak ono działa.

Chyba każdy przyzna, że z samego rana przydatne okazują się aplikacje takie jak: prognoza pogody, najnowsze wiadomości, komunikaty i powiadomienia z sieci społecznościowych oraz rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Chameleon doskonale o tym wie, dlatego pozwala na konfigurację, która wyświetli nam odpowiednie treści przydatne zaraz po otwarciu oczu. Następnie po dotarciu do pracy, launcher rozpozna miejsce, w którym się znajdujemy dzięki modułowi GPS lub poprzez rozpoznanie firmowej sieci WiFi. W pracy przydatne okażą się zupełnie inne aplikacje, niż te, które przeglądaliśmy leżąc w łóżku pod ciepłą kołderką. Dlatego Chameleon przełączy się w tryb pozwalający na pracę z dokumentami, sprawne zarządzanie korespondencją e-mailową, czy udostępni odpowiednie komunikatory z których korzystamy służbowo.

Oczywiście nie samą pracą człowiek żyje, a nasz sprytny tablet powinien wiedzieć o tym najlepiej. Właśnie dlatego po powrocie do domu urządzenie samo przełączy się do odpowiedniego trybu i zaproponuje dostęp do treści multimedialnych, wiadomości, gier oraz komunikatorów i sieci społecznościowych, które zapewnią kontakt z przyjaciółmi.

Projekt jest obecnie w wersji testowej – co widać na filmie. Jednak dzięki wsparciu społeczności Kickstarterowiczów uda się go zrealizować i wdrożyć na urządzeniach działających pod kontrolą systemu Android. Jak zapowiadają twórcy – planowany termin udostępnienia aplikacji do sklepu Google Play to wrzesień 2012, ale wspomniane 50000 dol. powinny przyspieszyć postęp prac nad wypuszczeniem finalnej wersji Chameleona.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst