REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Wstydź się Telewizjo Polska!

TVP
REKLAMA
197 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Moja niechęć do TVP sięgnęła wczoraj zenitu. Polityka zarobkowa tego tworu, czy rzekoma misja kierująca ich działaniami – to tematy, o których nie mogę już słuchać. Jednak swoim ostatnim ruchem TVP zirytowała mnie na potęgę. Stało się to w momencie, kiedy na żądanie TelewizjaPolska-itvp skasowano z YouTube świetny film motywujący Polaków do do walki i kibicowania podczas następnego meczu we Wrocławiu.

Już jutro Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną z Czech w meczu o wszystko. Wierzę, że po dwóch remisach jakie mieliśmy możliwość oglądać do tej pory, przyjdzie czas na zwycięstwo. Wygrana w potyczce z Czechami zapewni biało-czerwonym awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy.

Tomasz Zimoch – dziennikarz Polskiego Radia – zaapelował do kibiców, aby przygotowali ogromną flagę, która pojawi się na trybunach podczas spotkania we Wrocławiu. “Szyjmy flagę biało-czerwoną, by ona także mogła być pokazywana na stadionie. Jeśli dziś wielka flaga – „To jest Rosja” – zasłoniła 1/4 tego stadionu, to na kolejnym meczu niech biało-czerwona ogromna flaga pojawił się na trybunach stadionu we Wrocławiu” – powiedział Zimoch podczas ostatniego meczu, gdy Rosjanie rozłożyli swoją sektorówkę. Pomysł ten został przyjęty z bardzo dużym entuzjazmem, kibice z Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy i Katowic zadeklarowali swoją pomoc i wsparcie.


MECZ O WSZYSTKO ! Polska – Czechy przez kneefer

Użytkownik MadasProd przygotował i udostępnił w serwisie YouTube ten świetny film zagrzewający Polaków do walki i aktywnego kibicowania podczas meczu o wszystko. Wykorzystał w nim fragment wypowiedzi Tomasza Zimocha, w której nawoływał on do stworzenia wielkiej flagi. Rewelacyjny montaż, niesamowita muzyka i przeszywający serce komentarz pierwszego komentatora sportowego trzeciej RP, sprawiają, że nawet taki niedzielny kibic jak ja ma ciarki na ciele i łzy w oczach.

Jednak TVP musiało przypomnieć nam, że żyjemy w Polsce, która według nich jest “dzikim krajem”, w którym kibice bezprawnie kradną filmy, żeby następnie się nimi motywować do dalszego dopingu dla swojej reprezentacji. Jak można usunąć film, który w tak piękny sposób wzbudza pozytywne emocje i poczucie patriotyzmu w każdym Polaku? Jak można skasować film, stworzony na potrzeby historycznego meczu z Czechami? Gdyby materiały TVP zostały wykorzystane przez konkurencyjne stacje, czerpiące korzyści materialne z ich emisji, byłoby to działanie rozsądne i zrozumiałe. Ale usuwać apel o stworzenie biało-czerwonej sektorówki na mecz we Wrocławiu? Niepojęte. Oczywiście po usunięciu wspomnianego filmu pojawiły się dziesiątki mirrorów, które dublują skasowane nagranie.

Wróćmy do flagi! Kibice zaoferowali swoje wsparcie, ale Tomasz Zimoch powiadomił nas o bardzo dobrej nowinie. Na Facebooku napisał (pisownia oryginalna):

FLAGA (WŁAŚCIWIE) JEST JUŻ USZYTA!!!CZŁOWIEKIEM WIELKIEGO SERCA JEST ALEKSANDER GOLDSCHNEIDER Z WARSZAWY. JEGO FIRMA SICO POLSKA SZYBKO NAMÓWIŁA DO WSPÓŁPRACY FIRMĘ OPINION STREFA DRUKU W GLIWICACH. W GLIWICACH ODŁOŻONO WCZEŚNIEJSZE ZAMÓWIENIA. W NOCY SZYTO FLAGĘ!!!

Sektorówka ma wymiary 50 x 30 metrów i waży ponad 200kg! Została wykonana z niepalnego materiału i już jest zgoda UEFA na wniesienie jej na stadion. W sobotę o godzinie 20:45 rozpocznie się mecz Polska – Czechy i będzie to mecz o wszystko. Jednak bez względu na wynik będzie to wielki sukces Tomasza Zimocha, kibiców, internautów oraz wszystkich Polaków.

P.S Prawie zapomniałbym: Shame on you TVP!

źródło: 1, 2, 3

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA