REKLAMA

Samsung wydaje Galaxy Exhilarate - ekologicznego smartfona z recyklingu

06.06.2012 13.36
Samsung wydaje Galaxy Exhilarate – ekologicznego smartfona z recyklingu
REKLAMA
REKLAMA

„Śmieciowy smartfon” w pierwszym momencie kojarzy się z urządzeniem powolnym, źle wykonanym, krótko mówiąc – kiepskim. Okazuje się jednak, że określenie to można traktować pozytywnie, zwłaszcza gdy mamy na myśli Samsunga Galaxy Exhilarate.

Smartfon ten będzie miał swoją premierę już za kilka dni, dokładnie dziesiątego czerwca. Wówczas pojawi się w ofercie amerykańskiego operatora AT&T. Przy dwuletnim kontrakcie będzie kosztował  49 dol. Specyfikacja stawia go niżej niż flagowego Samsunga Galaxy S3 lub HTC One X, jednak nadal mamy do czynienia z porządnym urządzeniem, które wystarczy nie tylko do podstawowych zadań, takich jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości  i serfowanie po Internecie. Z całą pewnością poradzi sobie z bardziej zaawansowanymi zadaniami, na przykład graniem i odtwarzaniem wideo wysokiej rozdzielczości. Sercem tego smartfonu jest dwurdzeniowy procesor Scorpion taktowany zegarem 1,2GHz. Oprócz tego został on wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 4”.

Nie zabrakło tu też dwóch kamer – tylnej z matrycą o rozdzielczości 5 Megapikseli i możliwością nagrywania wideo 720p (HD) oraz przedniej z matrycą o rozdzielczości 1,3 Megapikseli.  Oprócz tego wiadomo, że telefon ma obsługiwać karty microSD o pojemności 32GB. Jego  preinstalowany system  to Android w wersji 2.3 Gingerbread wzbogacony o nakładkę Samsung TouchWiz. Pozostała część specyfikacji telefonu niestety nie została ujawniona.

Najważniejsze jednak jest to, że obudowa telefonu została w 80% wykonana z materiałów pochodzących z recyclingu. Oprócz tego telefon został wyposażony w energooszczędną i przyjazną Ziemi ładowarkę. Dostał też odznaczenie UL Platinum, które oznacza spełnienie rygorystycznych form ekologicznych.

Mam nadzieję, że już niebawem na rynku pojawi się dużo więcej ekologicznych smartfonów. Zdarza mi się zapomnieć wziąć do sklepu wielorazową torbę i czasami zbyt długo biorę prysznic, jednak mimo wszystko uważam, że nie powinniśmy nadwyrężać naszej planety. W końcu to nasz dom. A dom trzeba szanować, a nie za wszelką cenę zaśmiecać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA