Tech

Qualcomm powalczy o Windows 8 i Smart TV

Rynek urządzeń mobilnych to dla wielu koncernów prawdziwa żyła złota. Jednak wraz z powstawaniem złożonych ekosystemów skupiających pod jednym logo smartfony, tablety, smart TV i komputery, wiele firm musi przemodelować swoją ofertę, aby móc cały czas oferować szerokie i atrakcyjne portfolio produktów. Qualcomm dobrze o tym wie, dlatego nie próżnuje i już teraz zaprezentował kilka nowych procesorów – nie tylko do urządzeń z rodziny mobile.

Chyba wszyscy znamy lub chociaż kojarzymy markę Qualcomm i układy Snapdragon, które od dłuższego czasu goszczą w mocnych smartfonach i tabletach. Koncern ma jednak chrapkę na znacznie większą grupę urządzeń. Nowa seria Snapdragon S4 zagości niebawem w urządzeniach z Windowsem 8 czy Smart TV. Producent zapewnia również, że użytkownicy nowych produktów, dla których dedykowane są najmocniejsze układy Qualcomm, mogą być spokojni o racjonalne i efektywne zarządzanie energią.

Nowa rodzina procesorów Snapdragon S4 składa się z czterech grup produktowych: Prime, Pro, Plus oraz Play. Nowy podział i nazewnictwo mają pomóc klientom i konsumentom w łatwym rozpoznaniu i wybraniu odpowiedniego układu.

Snapdragony S4 Prime zostały zaprojektowane z myślą o wymagających aplikacjach, przeglądaniu zasobów internetowych oraz rozwiązaniach Smart TV. Przedstawicielem tej grupy został wydajny układ MPQ8064. Procesory oznaczone jako S4 Pro, czyli jednostki APQ8064 i MSM8960T, są dedykowane dla komputerów PC, tabletów oraz hi-endowych smartfonów. Producent zwraca uwagę na możliwości związane z dużą mocą obliczeniową oraz wysoką klasą energooszczędności, która charakteryzuje te układy.

Kolejna grupa procesorów z oznaczeniem S4 Plus celuje w rynek wydajnych smartfonów i tabletów z mid-endowej półki. Ostatnia partia Snapdragonów S4 Play – dedykowana prostszym urządzeniom mobilnym – będzie przeznaczona dla początkujących lub mniej wymagających użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z sieciami społecznościowymi, mobilnym sprawdzaniem poczty e-mail czy dzieleniem się multimediami z przyjaciółmi.

Marka Qualcomm zyskała już spore uznanie klientów na rynku mobilnym. Teraz pojawia się tylko pytanie czy uda im się powtórzyć ten sukces na nowym polu – komputerów PC oraz Smart TV? Osobiście uważam, iż mają na to duże szanse, głównie dlatego, że nie czekali na działania konkurencji i sami postanowili wyznaczyć nową strategię.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst