Tech

OtoMoto.pl się zmienia. Zdecydowanie na lepsze

Już wkrótce (dzisiaj albo jutro) jeden z największych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce, należący do Grupy Allegro – OtoMoto.pl zmieni szatę graficzną. Zmiany przygotowano w oparciu o wyniki analizy korzystania z serwisu przeprowadzonej za pomocą narzędzia Eyetracker, które śledzi wzrok użytkownika. Wynikiem są daleko idące zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu serwisu.

Aktualnie najważniejsza część strony głównej OtoMoto.pl, czyli head, menu nawigacyjne oraz promowane treści wygląda tak:

Po zmianach będzie wyglądać następująco (poniżej prezentacja pełnego layoutu strony głównej):

Zmiany są oczywiste – nowy sposób prezentacji kategorii odsyłający bezpośrednio na listę ofert (poprzednio do zaawansowanej wyszukiwarki) ma za zadanie maksymalnie uprościć dotarcie do ofert. Kategorie produktów motoryzacyjnych przeniesiono na lewą stronę, przez co są będą one znacznie lepiej widoczne i zapewne dużo chętniej klikane. Ważna w starym layoucie część ‚oferta dnia’ została przeniesiona w dół tracąc w hierarchii ważności na rzecz szybkiej nawigacji do najważniejszych z punktu widzenia funkcjonalności serwisu ‚pokaż ogłoszenia’ oraz ‚dodaj ogłoszenie’.

Całość strony prezentuje się dużo bardziej schludnie, niż dotychczas, a co chyba najważniejsze, przy okazji nie ekstrawagancko. Wiadomo, że tego typu serwisy usługowe kierowane są do jak najszerszej grupy odbiorców, niekoniecznie technologicznych geeków, którzy cenią sobie postępowe layouty. Widoku ala NaTemat.pl, który zaczyna powoli rządzić wśród nowych wersji poszczególnych serwisów, w nowym OtoMoto nie będzie.

To, co mi najbardziej przypadło do gustu w layoutach nowego OtoMoto, które dostaliśmy do zaopiniowania, to nowy wygląd podstrony z opisem oferty.

Teraz wygląda ona tak:

Za moment będzie wyglądać tak:

Odwrócenie kolejności prezentacji zdjęcie + opis zdecydowanie wpływa na przejrzystość prezentowanych informacji. Poprawiono również czytelność parametrów technicznych prezentując je w odpowiednich ramkach. Galeria zdjęć też zdecydowanie lepiej się prezentuje.

Z innych zmian, na które poszukujący kupna, bądź też starający się o sprzedaż samochodów powinni zwrócić uwagę na OtoMoto.pl, to nowy listing ofert samochodów osobowych oraz szybkie przerzucanie stron na liście ogłoszeń, które dokonuje się bez przeładowania strony.

Dobrze to wygląda.

Pełne grafiki nowego OtoMoto.pl (kliknij by powiększyć).

Nowa strona główna:

Podstrona oferty:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst