REKLAMA

Orange kupi od Ciebie Twój stary telefon

18.06.2012 07.01
orange_stary
REKLAMA
REKLAMA

Orange prowadzi bardzo ciekawy serwis OrangeRecykling.pl, za pośrednictwem którego skupuje używane telefony. Sprzęt trafia do utylizacji lub jest regenerowany i sprzedawany dalej. Klienci uczą się ekologicznej odpowiedzialności, a producent dba o swój wizerunek. Jednak czy Orange Recykling to dobry wybór?

Każdego roku produkujemy setki ton elektronicznych odpadów. Wiele z nich zawiera niebezpieczne dla środowiska substancje i związki chemiczne. Dlatego inicjatywa Orange mająca na celu edukację klientów oraz ochronę środowiska jest warta naszej uwagi. Branża telekomunikacyjna generuje spory procent ze wszystkich typów elektorośmieci. Jest to spowodowane stosunkowo krótką żywotnością produktu oraz łatwą możliwością wymiany urządzenia, np. przy przedłużeniu umowy. Producenci sprzętu, tacy jak Nokia czy Samsung promują zbiórkę uszkodzonych telefonów i zużytych akcesoriów w swoich punktach serwisowych, ale teraz do gry o dobry wizerunek wchodzą również operatorzy.

Orange proponuje swoim klientom pieniądze w zamian za starą słuchawkę, ale stawia pewne warunki. Telefon musi się włączać i wyłączać, nie może mieć uszkodzonego wyświetlacza, sprzęt musi być w pełni funkcjonalny oraz nie może być połamany lub zalany. Dopuszczalne są normalne ślady użytkowania, a sprzęt musimy odesłać z baterią. Akcesoria takie jak ładowarka, karta pamięci czy zestaw słuchawkowy możemy zachować dla siebie.

Obsługą skupu sprzętu zajmuje się firma Greenfone Sp. z o.o., a marka Orange Recykling to tylko znak handlowy dla tego projektu. Cieszy fakt, że operator postanowił zająć się problemem zalegających w szufladach nieużywanych telefonów i wykorzystał do tego spółkę, która zajmuje się recyklingiem oraz skupem używanego sprzętu.

Greenfone kupuje sprawne lub niesprawne telefony od ich użytkowników oferując im za nie pieniądze. Naszymi klientami są osoby prywatne, firmy, szkoły, fundacje i organizacje charytatywne. Pozyskane telefony są testowane przez naszych techników i odpowiednio klasyfikowane. W zależności od wyniku testu telefonu jest on kierowany do ponownego wykorzystania lub utylizacji. W poprzednim roku ok. 94% telefonów jakie kupiliśmy mogło być ponownie użytych. Znalazły one nowych właścicieli w Azji, Afryce, jak również w Europie

– przeczytamy na stronie Greenfone.pl

Czy oferta Orange Recykling jest atrakcyjna? Za Nokię N95 dostaniemy 160 zł, tyle samo wypłacą nam za Sony Ericssona X8, a za sprawną Nokię N9 otrzymamy 310zł. Operator zapewnia, że płaci nawet do 80% ceny katalogowej za uszkodzony telefon. Jednak po przeanalizowaniu kilkunastu ofert, nigdy nie udało mi się zbliżyć to takiej wartości. Podsumowując Orange oferuje nam bardzo mało.

Oczywiście na rynku nie brakuje konkurencyjnych firm, które już od lat oferują podobne usługi. Na stronie SkupTelefonow.pl sprzedamy zarówno nowe jak i używane urządzenia, a nawet te uszkodzone. Co najważniejsze, firma cieszy się dobrymi opiniami w internecie i często oferuje znacznie większe kwoty za nasze telefony. Cena jest zależna od stanu technicznego i wizualnego sprzedawanego urządzenia. Przygotowałem małe zestawienie ofert cenowych za wybrane telefony.

Jak widać oferta Orange Recykling nie zawsze jest atrakcyjna, a czasami za sprzęt w bardzo dobrym stanie dostaniemy dwa razy lepszą cenę w serwisie Skup Telefonów. Wymagania co do stanu technicznego jak i wyposażenia są podobne w przypadku obu firm. Warto zaznaczyć, że czasem ciężko sprzedać używany telefon bez pudełka i kompletu akcesoriów. Wiele komisów nie chce przyjąć takiego urządzenia, a aukcje internetowe z niekompletnymi zestawami zwykle nie zyskują dużego zainteresowania. W takich przypadkach Orange Recykling oraz Skup Telefonów mogą się okazać bardzo dobrym sposobem na zamianę niepotrzebnego telefonu na gotówkę.

Mimo, że oferta cenowa Orange Recykling nie jest najatrakcyjniejszym sposobem na sprzedaż używanego sprzętu, operatorowi należą się słowa pochwały za troskę o środowisko naturalne i nie unikanie trudnych tematów jakimi są bez wątpienia tony elektrośmieci, które produkujemy rocznie. Warto jednak, aby Orange zainteresowało się również skupem i utylizacją niesprawnych słuchawek i akcesoriów. W tym zakresie bez wątpienia prowadzi SkupTelefonow.pl, który zamówi dla nas kuriera po sprzęt i wypłaci pieniądze w zamian za zezłomowane urządzenie.

Przyznajcie się – ile telefonów trzymacie w domu, w szafkach i szufladach? Może warto pozbyć się elektronicznych gratów w zamian za kilka złotówek?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA