Tech

Oglądaj i śledź nowości z Google I/O na Spider's Web!

Google’a da się lubić za podejście do konferencji. Podczas gdy wszystkie ostatnie ważne wydarzenia – WWDC Apple’a czy prezentację tabletu Surface od Microsoftu musieliśmy odbierać liveblogów od dziennikarzy i blogerów przebywających na miejscu – to I/O Google’a będzie można obejrzeć na żywo na stronach internetowych. Dodatkowo Google przygotował specjalny widet, dzięki któremu będziemy mogli obejrzeć najważniejsze wydarzenia z I/O wspólnie, tutaj na Spider’s Web, na żywo dyskutując o nowościach.

A będzie o czym. Jest już pewne, że dowiemy się dziś więcej o nowej wersji Androida nazwanej Jelly Bean. Mówi się też, że Google zaprezentuje tablet Nexus stworzony przez ASUSa. Możliwe, że zobaczymy też coś, czego nikt się nie spodziewał.

Postanwiliśmy przed konferencją opublikować wpis, w którym będziecie mogli na żywo oglądać transmisję wideo, a do tego czytać na bieżąco nasze komentarze, taki “prawie liveblog”, przydatne zwłaszcza dla osób słabiej radzących sobie z językiem angielskim. Wszystko dzięki wyżej wspomnianemu widgetowi. Spróbujemy wykorzystać ten format, zamiast tworzyć na żywo wpis i uaktualniać go co chwilę. Równolegle z transmisją będziemy też tworzyć autorskie wpisy podsumowujące i oceniające nowości, jak to ma zazwyczaj miejsce przy ważnych wydarzeniach.

Dlaczego zapowiadamy to osobnym wpisem? Ponieważ bardzo podoba nam się podejście Google’a do mediów, a udostępnianie dedykowanych narzędzi uważamy za ukłon w naszą stronę. Warto też tu dodać, że oprócz widgetu i transmisji Google poszedł jeszcze dalej i organizuje w wielu miastach spotkania, na których będzie można na żywo obejrzeć pierwsze prezentacje I/O, dodatkowe prezentacje od miejscowych inżynierów, podyskutować, dopytać… Spotkania odbędą się w sześciu miastach w Polsce, czyli Krakowie, Łodzi, Poznaniu, w Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu. Wrocławską imprezę odwiedzę ja, Ewa.

To świetny przykład, jak rozkręcić dodatkowy szum medialny wokół wydarzenia, które i tak wzbudza ogromne zainteresowanie. Bądźcie z nami!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst