Tech

Odświeżona wersja aplikacji Sport WP.PL jest już gotowa na EURO

Picture of the author

Euro 2012 już za rogiem, więc to ostatnia chwila na to, aby przygotować nasz smartfon na sportowe szaleństwo. Specjalnie z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, twórcy portalu euro.wp.pl przygotowali odświeżoną wersję mobilnej aplikacji Sport WP.PL, dzięki której nie przegapimy żadnego meczu, a tabele wyników będziemy mieć zawsze pod ręką.

Program pozwala na sprawne i wygodne przełączanie się pomiędzy dostępnymi funkcjami, a główny interfejs aplikacji został podzielony na cztery kategorie tematyczne: najnowsze wiadomości, wyniki, dyscypliny no i oczywiście EURO 2012. Ta ostatnia opcja wydaje się być obecnie kluczową dlatego warto jej się bliżej przyjrzeć.

Naszym celem było przygotowanie kompleksowego narzędzia dla wszystkich kibiców i fanów sportowych emocji, stąd m.in. zaimplementowane rozwiązania modułowe oraz przeniesienie wszystkich funkcjonalności Ekstraklasy Live WP.PL do sekcji Ekstraklasa w aplikacji Sport WP.PL. Mamy nadzieję, że nowy produkt spotka się z dobrym przyjęciem użytkowników. Tym bardziej, że zależy nam na stałym rozwoju aplikacji. W przyszłości chcemy wzbogacać ją o nowe funkcjonalności

– wyjaśnia Bartosz Czechowicz, Kierownik Projektów w Wirtualnej Polsce.

Aplikacja posiada bardzo przejrzysty terminarz wszystkich spotkań z podziałem na grupy. Jednak sterowanie w tym miejscu trochę kuleje. Aby przełączać plansze z kalendarzami dla poszczególnych grup, ćwierćfinału, półfinału czy samego finału, trzeba przeklikać się przez wszystkie wcześniej zaprezentowane pozycje. I tak od obejrzenia terminów najważniejszych meczy dzieli nas kilka bezsensownych i precyzyjnych kliknięć. Interfejs aplikacji został tak rozwiązany, że aż prosi się w tym miejscu o obsługę za pomocą gestów.

Oprócz wspomnianego terminarza, program pozwala na szybki dostęp do nie tylko do najświeższych informacji prosto z piłkarskich boisk, ale również wywiadów i reportaży – o dziwo tutaj obsługa gestów w aplikacji została zaimplementowana i działa poprawnie. Ciekawie zapowiada się również baza piłkarzy, gdzie bez problemów prześledzimy wyniki poszczególnych zawodników podczas rozgrywek EURO. Na koniec warto wspomnieć o dostępnych tabelach, zarówno tych eliminacyjnych jak i tych, które będą przedstawiały aktualne wyniki wszystkich drużyn biorących udział w mistrzostwach.

Ale nie samym EURO człowiek żyje. Odświeżona aplikacja Sport WP.PL to również ogromna baza informacji z wielkiego świata sportu. Fani piłki nożnej, siatkówki, formuły 1, koszykówki, żużlu, tenisa i skoków narciarskich znajdą tutaj zawsze coś dla siebie. Aktualne wiadomości i wyniki są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli fascynuje Was świat, w którym króluje Fernando Alonso, a po piętach depczą u Sebastian Vettel i Mark Webber, to zapewne często będziecie korzystać z tabel wyników oraz klasyfikacji generalnej zawodników i konstruktorów.

Producent aplikacji zapowiada również, że program będzie na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do aktualnie najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Dlatego już teraz możemy być pewni, że aplikacja Sport WP.PL okaże się przydatna również podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Program dostępny jest w sklepie Google Play, a już niebawem ma pojawić się w Apple App Store.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst