Tech

Odświeżona wersja aplikacji Sport WP.PL jest już gotowa na EURO

Euro 2012 już za rogiem, więc to ostatnia chwila na to, aby przygotować nasz smartfon na sportowe szaleństwo. Specjalnie z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, twórcy portalu euro.wp.pl przygotowali odświeżoną wersję mobilnej aplikacji Sport WP.PL, dzięki której nie przegapimy żadnego meczu, a tabele wyników będziemy mieć zawsze pod ręką.

Program pozwala na sprawne i wygodne przełączanie się pomiędzy dostępnymi funkcjami, a główny interfejs aplikacji został podzielony na cztery kategorie tematyczne: najnowsze wiadomości, wyniki, dyscypliny no i oczywiście EURO 2012. Ta ostatnia opcja wydaje się być obecnie kluczową dlatego warto jej się bliżej przyjrzeć.

Naszym celem było przygotowanie kompleksowego narzędzia dla wszystkich kibiców i fanów sportowych emocji, stąd m.in. zaimplementowane rozwiązania modułowe oraz przeniesienie wszystkich funkcjonalności Ekstraklasy Live WP.PL do sekcji Ekstraklasa w aplikacji Sport WP.PL. Mamy nadzieję, że nowy produkt spotka się z dobrym przyjęciem użytkowników. Tym bardziej, że zależy nam na stałym rozwoju aplikacji. W przyszłości chcemy wzbogacać ją o nowe funkcjonalności

– wyjaśnia Bartosz Czechowicz, Kierownik Projektów w Wirtualnej Polsce.

Aplikacja posiada bardzo przejrzysty terminarz wszystkich spotkań z podziałem na grupy. Jednak sterowanie w tym miejscu trochę kuleje. Aby przełączać plansze z kalendarzami dla poszczególnych grup, ćwierćfinału, półfinału czy samego finału, trzeba przeklikać się przez wszystkie wcześniej zaprezentowane pozycje. I tak od obejrzenia terminów najważniejszych meczy dzieli nas kilka bezsensownych i precyzyjnych kliknięć. Interfejs aplikacji został tak rozwiązany, że aż prosi się w tym miejscu o obsługę za pomocą gestów.

Oprócz wspomnianego terminarza, program pozwala na szybki dostęp do nie tylko do najświeższych informacji prosto z piłkarskich boisk, ale również wywiadów i reportaży – o dziwo tutaj obsługa gestów w aplikacji została zaimplementowana i działa poprawnie. Ciekawie zapowiada się również baza piłkarzy, gdzie bez problemów prześledzimy wyniki poszczególnych zawodników podczas rozgrywek EURO. Na koniec warto wspomnieć o dostępnych tabelach, zarówno tych eliminacyjnych jak i tych, które będą przedstawiały aktualne wyniki wszystkich drużyn biorących udział w mistrzostwach.

Ale nie samym EURO człowiek żyje. Odświeżona aplikacja Sport WP.PL to również ogromna baza informacji z wielkiego świata sportu. Fani piłki nożnej, siatkówki, formuły 1, koszykówki, żużlu, tenisa i skoków narciarskich znajdą tutaj zawsze coś dla siebie. Aktualne wiadomości i wyniki są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli fascynuje Was świat, w którym króluje Fernando Alonso, a po piętach depczą u Sebastian Vettel i Mark Webber, to zapewne często będziecie korzystać z tabel wyników oraz klasyfikacji generalnej zawodników i konstruktorów.

Producent aplikacji zapowiada również, że program będzie na bieżąco aktualizowany i dostosowywany do aktualnie najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Dlatego już teraz możemy być pewni, że aplikacja Sport WP.PL okaże się przydatna również podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Program dostępny jest w sklepie Google Play, a już niebawem ma pojawić się w Apple App Store.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst