Tech

Nowy 3DMark na horyzoncie - dla komputerów, smartfonów i tabletów

Każda osoba interesująca się rynkiem sprzętu komputerowego z całą pewnością zna program 3D Mark. Na targach Computex MSI zaprezentował jego fragmenty.

Na początku warto wyjaśnić osobom nie zaznajomionym z tematem, czym jest 3DMark –  to najpopularniejszy benchmark na świecie, czyli program testujący. Sprawdza on wydajność komputera w zastosowaniach związanych z grami i podaje wynik naszej maszyny. Dzięki temu mniej więcej wiemy, na jakim poziomie jest nasz komputer i czy będą na nim działać nowe gry. Kilka lat temu kolejne odsłony benchmarka stanowiły wyznacznik jakości grafiki w przyszłych grach. Od czasów premiery Crysisa 3D Mark nie jest już najładniejszym demem technologicznym na świecie, ale ze względu na jego popularność i tak warto się nim zainteresować.

Benchmark ten ma być przeznaczony dla wszystkich komputerów z systemem Windows 8. Oznacza to, że będziemy mogli porównać wydajność układów opartych o architekturę x86 i ARM. Benchmark był uruchomiony na konfiguracji zawierającej procesor Sandy Bridge-E 3960X, płytę główną MSI X79 Big Bang-Xpower II oraz dwie karty graficzne GeForce GTX 680 Lighting pracujące w trybie SLI. Platforma ta jest po prostu potężna, ale nie radziła sobie zbyt dobrze z benchmarkiem. Sytuacja ta jednak prawdopodobnie ulegnie zmianie, bo nie mieliśmy do czynienia z finalną wersją programu.

Nowy 3DMark pojawi się najprawdopodobniej krótko po premierze Windows 8. Już nie mogę się doczekać, kiedy przetestuję swój komputer!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst