Tech

Nokia nakręciła film o polskich deweloperach z Psiloc

Przeglądając media technologiczne, szczególnie te w internecie, można czasami odnieść wrażenie, że aplikacje to tylko iPhone, Android i Windows Phone. Nic mylnego – rynek telefonów komórkowych nie kończy się na super-smartfonach, a w tzw. długim ogonie powstają równie ciekawe aplikacje mobilne, co na najbardziej spektakularne dziś platformy.

Nokia nakręciła materiał prezentujący polską firmę deweloperską Psiloc, która wydała aplikację na telefon Asha Touch przygotowaną przy użyciu najnowszych narzędzi Java Tools z Nokia Developer. To aplikacja World Traveler, która pozwala na śledzenie informacji na temat lotów, czasu i walut na świecie.

Wcześniej aplikacja ta święciła triumfy na platformie Symbian. W ciągu trzech lat od powstania udało jej się zdobyć ponad 10 mln użytkowników na całym świecie, w tym 2 mln aktywnych użytkowników dziennie. Aplikacja została przetłumaczona na 19 różnych języków. Teraz, dzięki narzędziom dostępnym w Nokia Developers, w ciągu 4 miesięcy mały zespół programistów przygotował wersję aplikacji na system S40, na których oparte są telefony z linii Asha. Jest więc szansa, że World Traveler dotrze do nowych konsumentów

Więcej o Polakach z firmy Psiloc i o tym, jak tworzy się aplikacje na telefony z linii Nokia Asha na poniższym materiale wideo.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst