Tech

Mamy najpotężniejszego Windows Phone'a - Nokię Lumia 900 (pierwsze wrażenia i galeria)

161 interakcji
dołącz do dyskusji

Festiwal topowych modeli producentów smartfonów na Spider’s Web trwa w najlepsze – właśnie przyjechał do nas nowy topowy model Nokii z systemem Windows Phone, czyli Nokia Lumia 900. Wkrótce postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy to najlepszy smartfon z mobilnym systemem Microsoftu na rynku oraz czy jest lepszy od chwalonej przez nas Lumii 800. Na razie prezentujemy galerię zdjęć tego giganta wraz z naszymi pierwszymi wrażeniami.

Nokia Lumia 900 robi wrażenie gigantycznego telefonu, choć w rzeczywistości jest nieco mniejsza (na wysokość) od najnowszych flagowych modeli HTC (One X), czy Samsunga (Galaxy S III). To wrażenie bierze się chyba stąd, że smartfon Nokii jest z nich trzech najgrubszy, a po wzięciu do dłoni okazuje się, że również najcięższy. Jednak to nie do końca zarzut, ponieważ dzięki temu ciężarowi, trzymając Lumię 900 w dłoni mamy pewność, że telefon nie wypadnie.

Wygląd telefonu jest niemal bliźniaczo podobny do tego jak wygląda Nokia Lumia 800, a wcześniej nieodżałowana Nokia N9. Jedyną zauważalną różnicą w stosunku do Lumii 800 jest inne umiejscowienie slotu na kartę microSIM oraz wejścia microUSB do ładowania urządzenia. Zdecydowanie bardziej przypadło nam do gustu rozwiązanie w Lumii 900 – jest po prostu mniej inwazyjne dla użytkownika.

Konstrukcja bryły i pomysł na dizajn urządzenia jest jednak identyczny jak w przypadku Lumii 800. Należę do fanów takiego rozwiązania, bo jeśli coś wygląda dobrze, to nie warto zbytnio tego zmieniać. Pisałem to już w przypadku oceny Lumii 800, ale powtórzę także w tym miejscu – jeśli chodzi o minimalizm konstrukcji urządzenia, to nowe Nokie bija na głowę uważanego za mistrza dizajnu iPhone’a. Lumia 900 to płytka z nałożoną na nią taflą wypukłego szkła. Tyle i aż tyle – nie ma żadnych dodatkowych warstw i łączeń. Dzięki temu niezwykle przyjemnie się na to urządzenie patrzy.

Lumia 900 przypomina Lumię 800 także pod względem technicznym – najnowsza Nokia wyposażona jest w procesor o taktowaniu 1,4 GHz, 512 MB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Z różnic należy wymienić: dużo większy wyświetlacz (4,3 cala versus 3,7 cala Lumii 800), większą, bardziej pojemną baterię oraz obsługę systemu pozycjonowania Glonass.

Najbardziej intrygującą kwestią będzie zapewne porównanie jakości wyświetlania na o pół cala większym ekranie przy zachowaniu tej samej rozdzielczości. Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że jakość jest rzeczywiście identyczna, przy czym zdecydowanie przyjemniej przegląda się strony internetowe za pomocą większego wyświetlacza.

Więcej naszych wrażeń w pełnej recenzji, która już wkrótce na Spider’s Web. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć (zwróćcie uwagę na porównanie modeli Nokii, Samsunga oraz HTC) oraz do zadawania pytań, przy czym jak zwykle prosimy o pytania związane z użytecznością smartfonu, a nie technicznymi benchmarkami.

 

 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst