Tech

Lubimy uprawiać sport! Endomondo świętuje [Infografika]

Picture of the author

Endomondo jest aplikacją, dzięki której zwykła jazda na rowerze lub krótka przebieżka po parku może się zamienić w prawdziwy trening. Wystarczy posiadać telefon z zainstalowaną aplikacją, aby móc tworzyć dokładną historię naszej aktywności. Mnonogość funkcji oraz statystyk, jakie oferuje w pierwszej chwili może przytłoczyć, jednak wybór wielu użytkowników nie był przypadkowy.

Od pojawienia się pierwszej wersji beta aplikacji minęły właśnie 3 lata. Przez ten okres czasu program zyskał sympatię milionów użytkowników. Mimo pojawienia się wielu aplikacji wzorowanych na dziele szwedzkich programistów ta dla wielu osób wydaje się być nie zastąpiona.

W mijającym miesiącu Endomondo przekroczyło liczbę 10 milionów pobrań. Tym samym twórcy tej aplikacji postanowili podzielić się kilkoma interesującymi statystykami. Jego użytkownicy pokonali w towarzystwie Endomondo odległość odpowiadającą 1 335 podróżom na Księżyc, spalili przy tym aż 27 miliardów kalorii!

Najpopularniejszą formą aktywności użytkowników Endomondo jest bieganie, które stanowi 44% spośród wszystkich form, jakie uprawiają użytkownicy aplikacji. Ponad jedną piątą treningów związana była z jazdą na rowerze. Trzecią najpopularniejszą formą aktywności jest chodzenie. Trzech na czterech użytkowników mieszka poza terenem USA.

Dziennie z pomocą aplikacji odbywa się 250 tysięcy treningów, podczas których spalanych jest 198 tysięcy hamburgerów. Łączna dzienna liczba minut spędzonych przez użytkowników aplikacji podczas ćwiczeń wynosi 11 milionów.

Co istotne odnotowania odnotowano znaczny wzrost zainteresowania aplikacją Endomondo od momentu wprowadzenia w serwisie Facebook – Osi Czasu.

Jeśli chodzi o płeć użytkowników, to zdecydowanie częściej użytkownikami aplikacji są mężczyźni. Może to świadczyć o tym, iż mężczyźni dużo częściej używają nowych technologii w celu zadbania o tężyznę fizyczną. Może również świadczyć, iż dużo częściej uprawiamy aktywność fizyczną… także po to by zaimponować kobietom :).

 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst