REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

LG przedstawia Optimus 4X HD. Powalczy z Samsungiem Galaxy S III?

12.06.2012
14:46
LG-Optimus-4X-HD1
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy S III zaczyna świecić pierwsze triumfy, jednak konkurencja za wszelką ceną próbuje odbić mu palmę pierwszeństwa. Swój cios teraz wykonuje LG, główny konkurent Samsunga na rodzimym, koreańskim rynku.

Najlepszym smartfonem w ofercie LG jest Optimus 4X HD. Telefon ten, zgodnie z panującymi obecnie trendami, został wyposażony w czterordzeniowy procesor, który ma zapewnić możliwie wysoki poziom wydajności. Jednostką tą w tym przypadku będzie Tegra 3 zastosowana między innymi w modelu HTC One X. Ma on cztery rdzenie taktowane zegarem 1,5GHz i mogące działać z pełną wydajnością oraz jeden, który cechuje się mniejszą mocą, ale pozwala na długie działanie telefonu na akumulatorze.

Tandem ten sprawuje się całkiem dobrze, dzięki czemu HTC One X może wytrzymać cały dzień typowej pracy. Procesor graficzny to GeForce ULP, który ma 8 jednostek cieniujących. Dzięki temu pozwala on na uzyskanie bardzo ładnych efektów graficznych, które można zobaczyć chociażby w strzelaninie Shadowgun HD.

Oprócz tego w4X HD znajdziemy ekran IPS o przekątnej 4,7” i rozdzielczośći 720×1280 (313 ppi) oraz akumulator o pojemności 2150 mAh. Optimusa będzie można już niebawem kupić w Niemczech, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Potem pojawi się w innych krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Oprogramowanie nowego Optimusa to najnowszy Android 4.0 Ice Cream Sandwich wzbogacony o autorską nakładkę Optimus UI 3.0. Więcej informacji na temat tego telefonu uzyskamy w najbliższych tygodniach. Wówczas otrzymamy też egzemplarz do testów.

Moim zdaniem smartfon ten nie podbije rynku. Nie chodzi o to, że jest gorszy od konkurencji, bo nie jest. Po prostu LG nie potrafi przeprowadzić skutecznej kampanii marketingowej i skusić klientów. Dobrze, że chociaż HTC zaczyna uczyć się na swoich poprzednich błędach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA