REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Komputer działający 10h bez gniazdka? Dla Nvidii to żaden problem

07.06.2012
12:17
Tegra 3
REKLAMA
REKLAMA

Rene Haas, przedstawiciel Nvidii, wygłosił mowę na targach Computex. Dotyczyła rosnącego w szybkim tempie rynku urządzeń mobilnych, a konkretnie Windowsa RT. Nvidia przekonuje nas, że procesory ARM, a w szczególności Tegra 3, sprawią, że raz na zawsze zmienimy myślenie na temat komputerów.

Poprawieniu mają ulec takie parametry jak: czas pracy na pojedynczym ładowaniu, głośność pracy oraz temperatura komputera. „To następny krok w ewolucji komputerów osobistych w kierunku urządzeń prawdziwie mobilnych”, mówi Haas. “Najpopularniejszym miejscem w Starbucksie nie będzie już to przy gniazdku elektrycznym, teraz możesz siedzieć, gdzie tylko zechcesz”, dodał.

Wyświetlony slajd pokazywał, że Nvidia zamierza stworzyć komputery przenośne działające 10 godzin na akumulatorze. Wszystko przy wykorzystaniu tandemu Windows RT + Tegra 3. Haas wyjaśnił także, że komputery te, tak jak smartfony i tablety, będą generować bardzo mało ciepła. Stwierdził, że w nowych komputerach nie zobaczymy już wentylatorów.

„To będzie najbardziej cichy komputer, jaki kiedykolwiek mieliście. Nie uświadczycie żadnego wentylatora w urządzeniach z Windows RT.” – mówił Haas.

Nvidia przewiduje także, że po przyzwyczajeniu się do interfejsów dotykowych ludzie całkiem zapomną o tradycyjnym graficznym interfejsie użytkownika. „Ludzie zapomnieli o DOSie, tak samo zapomną o pulpicie”.

Nvidia używa nowej wersji chipu Tegra 3 w urządzeniach z Windows RT. Haas powiedział, że wykorzystywać go będzie Asus Tablet 600, ale nie zdradził, co dokładnie zostało zmienione w nowej Tegrze 3+ względem poprzednika.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA