REKLAMA

Jest tablet od Google - Nexus 7 za 199 dolarów!

27.06.2012 17.55
google glass 5
REKLAMA
REKLAMA

Wszystkie przypuszczenia oraz pogłoski jakie pojawiały się wcześniej na temat tabletu firmowanego przez Google potwierdziły się! Google zaprezentowało swój własny tablet – Nexus 7. Kolejny raz okazało się, iż utrzymanie w tajemnicy nowego urządzenia do chwili prezentacji jest sporym wyzwaniem.

Nexus 7 został wyposażony w 7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Nad szybkością działania urządzenia będzie czuwał procesor Tegra 3. Według zapowiedzi Google urządzenie jest w stanie działać przez 9 h podczas odtwarzania materiałów wideo w jakości HD. Tablet będzie działał pod kontrolą najnowszego wydania systemu Android – 4.1 Jelly Bean.

Dodatkowo został wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 1,2 megapikseli, moduł GPS, Bluetooth, Wi-fi oraz port micro USB. Niestety nie znajdziemy w nim modułu GSM.

Tablet od Google zapewne okaże się hitem, na miarę pokładanych w nim oczekiwań. Można mieć zastrzeżenia, co do wielkości ekranu czy też wyglądu całego urządzenia. Jednakże atrakcyjna cena kształtująca się na poziomie 199 dolarów za wersję wyposażoną w 8GB pamięci lub też 249 za urządzenie wyposażone w dwukrotnie pojemniejszy dysk będzie kluczem do sukcesu. Tak samo jak popularność systemu Android, który potencjalny klient nowego produktu od Google zdążył poznać oraz polubić. Producentem urządzenia będzie Asus.

Nie bez znaczenia jest też zaplecze w postaci usług Google z Google Play na czele. Tablet na który czekał niemal cały świat ma się pojawić w przedsprzedaży w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Jeśli polska dystrybucja Nexusa 7 otrzyma odpowiednie wsparcie medialne oraz jeśli jego cena na polskim rynku nie będzie odbiegała w dużym stopniu od cen na rynku amerykańskim, to za kilka miesięcy tablet od Google może znaleźć się w wielu polskich domach. W perspektywie zakupów świątecznych w grudniu 2012 roku – zapewne znajdzie się na liście życzeń nie tylko osób pasjonujących się najnowszymi technologiami. Wydaje się wielce prawdopodobnym, że iPad doczekał się prawdziwego konkurenta.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA