REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

A jednak tablety od Microsoftu! Surface w dwóch wersjach i z niezłymi dodatkami

19.06.2012
8:42
Microsoft surface 4
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft w nocy zaprezentował dwa tablety – w związku z czym korzę się i przyznaję, że byłam w błędzie. Nowe tablety, w właściwie jeden tablet w 2 wersjach to Surface – jeden oparty o architekturę ARM z Windowsem RT i drugi z procesorem Intel i5 i Windowsem 8 Pro, nazywany Intel Surface. Surface przychodzi z dodatkowymi i bardzo ciekawymi bonusami – podstawką i klawiaturą dotykową służącą jednocześnie jako pokrowiec.

Surface to tablety z przekątną ekranu 10.6 cala. Wersja ARM ważyć będzie 676 gramów, będzie cienka miała 9,3 milimetra grubości, wejście USB 2.0, microHD video, slot na karty microSD, ekran HD, obudowę z magnezu VaporMG z podstawką i prawdopodobnie dwie klawiatury – dotykową Touch Cover i klasyczną Type Cover (tą pierwszą na pewno dołączoną w zestawie). Dostępne będą wersje o pojemności 32 i 64 gigabajty. Dodatkowo z Windowsem RT dołączona będzie wersja Office Home & Student 2013 RT.

Intel Surface to taka sama przekątna ekranu, tyle że z rozdzielczością FullHD. Ta wersja będzie grubsza i cięższa; 13,5 milimetra i 903 gramy. Tablet będzie miał slot na karty micro SDXC USB 3.0, Mini DisplayPort Video, obudowę z magnezu VaporMG z podstawką, Touch Cover, Type Cover i rysik Pen With Palm Block. Całość napędzana będzie przez Intela, więc oprócz interfejsu Metro i okrojonego Aero użytkownicy będą mogli uruchomić na nim pełen tryb pulpitu. Intel Surface dostępny będzie z pamięcią 64 i 128 gigabajtów.

 

Touch Cover to trzymająca się tabletu na magnesach klawiatura dotykowa z multitouchem i touchpadem, służąca jednocześnie za pokrowiec o grubości 3 milimetrów. Dzięki temu użytkownicy mają mieć możliwość posiadania klawiatury zawsze przy sobie, co w zestawie z podstawką wysuwaną z tyłu tabletu robi naprawdę ciekawe wrażenie – po postawieniu i rozłożeniu Touch Cover powstaje taki mini komputerek z klawiaturą, dotykowym ekranem i touchpadem. Zresztą zamiast Touch Cover można będzie użyć Type Cover, grubszej o 2 milimetry(razem 5mm) klawiatury, ale posiadającej za to klikalne, tradycyjne klawisze łącznie z touchpacem z klikalnymi przyciskami.

Microsoft mówi, że Surface to solidnie wykonane, dopracowane tablety, dzięki którym połączenie hardware i software stanie się właściwe i dopracowane. Skądś znam takie połączenie sprzętu z oprogramowaniem.

http://youtu.be/dpzu3HM2CIo

Surface z Windosem RT cenowo ma być bliski innym tabletom ARM, a Intel Surface do Ultrabooków. Surface ma być dostępny od razu po premierze Windowsa 8 (niektórzy obeznani w temacie mówią, że to już za 6 tygodni), ale wersja intelowska dopiero 3 miesiące później. Microsoft jest cwany: cieńszy i lżejszy Surface z Windowsem RT będzie miał czas na adaptację na rynku zanim bardziej pożądana przez wiele osób (w tym mnie) wersja z “pełnoprawnym”, choć bardziej wymagającym i droższym w ogólnym rozrachunkem Windowsem 8, uderzy w rynek.

Widać, że Microsoftowi mocno zależy na spopularyzowaniu RT.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA