Tech

iOS 6 na jesień - mnóstwo przydatnych nowości

Picture of the author

Wraz z nowym iPhone’em pojawi się nowy iOS – tym razem będzie to iOS 6. Apple dodał do niego 200 nowych funkcji. Siri, głosowy asystent, który tkwił w wersji beta przez 8 miesięcy, nauczył się nowych sztuczek i potrafi poinformować teraz o aktualnych wynikach gry, uruchomić aplikację czy odpowiedzieć na pytanie kto jest wyższy – LeBron czy Kobe? Nowa Siri pojawi się 9 września, co oznacza, że prawdopodobnie wtedy pojawi się też nowy iPhone i oficjalnie zadebiutuje iOS 6. Jednak Siri to nie wszystko.

Co ciekawe Siri otrzyma funkcję „Eyes Free”. Apple porozumiewa się z producentami samochodów, którzy dodadzą przy kierownicy przycisk uruchamiający Siri. I chociaż Siri nauczyła się wielu nowych języków, to nie porozumiemy się z nią po polsku.

iOS 6 w końcu zostanie zintegrowany z Facebookiem tak, jak iOS 5 został zintegrowany z Twitterem. Facebook zostanie dodany co Centrum powiadomień, iTunes, map, zdjęć, kontaktów, Siri, kalendarza, a API dla deweloperów ma umożliwić dodanie go do trzecich aplikacji. Z Facebookiem zintegrowane zostaną też Maki.

Ekran wyświetlania przychodzącego połączenia wyposażony zostanie w przyciski pozwalające na szybkie odpisanie za pomocą SMS-a lub przypomienie o oddzwonieniu.

Bardzo ciekawie prezentuje się tryb „Do not disturb”. Po jego włączeniu powiadomienia, wiadomości itp. wciąż będą przychodziły, jednak nie będą podświetlały ekranu. Poza tym dodano funkcję „Do not repeat”, która umożliwi ignorowanie ponownych przychodzących i odrzuconych połączeń, z wyłączeniem tych od ulubionych kontaktów.

W końcu pojawi się też możliwość połączenia przez Facetime po internecie mobilnym. Apple ID zostanie zintegrowany też z numerem telefonu tak, że gdy ktoś zadzwoni Facetime’em na numer komórkowy, połączenie będzie można odebrać na iPadzie lub Maku.

Safari otrzyma możliwość synchronizacji otwartych kart z przeglądarką na innych urządzeniach, „Reading list” w trybie offline i możliwość uploadu zdjęć na serwisy internetowe.

Z Photo Stream będzie można dzielić się zdjęciami ze znajomymi – otrzymają oni powiadomienie w Centrum Powiadomień.

W aplikacji mailowej będzie można oznaczać osoby jako VIP, dzięki czemu wiadomości od nich będą pojawiały się na lockscreenie. Odświeżanie skrzynki będzie można wymusić przez przeciągnięcie w górę, jak w aplikacji Twittera.

Passbook to aplikacja, w której będzie można gromadzić bilety, wejściówki czy karty pokładowe. Dzięki geolokalizacji odpowiednie kupony czy blety mają pojawiać się, gdy użytkownik znajdzie się blisko miejsca, w którym mogą zostać użyte.

„Guided Acces” pozwoli na dostosowywanie telefonu dla osób na przykład niepełnosprawnych. Dzięki temu będzie można wyłączyć przyciski sprzętowe, poszczególne aplikacje czy rejony ekranu.

Tak, jak się spodziewaliśmy w iOS 6 nie będzie już map od Google’a. Mapy od Apple będą zintegrowane z Yelpem, będą mogły wyświetlać informacje o ruchu, a także nawigować w trybie „turn-by-turn” nawet z poziomu lockscreena.

Tryb „Flyover” w mapach to tryb widoku 3D. Detale robią wrażenie. Dostępny będzie też widok z satelity.

Uaktualniony zostanie wygląd sklepów, ustawienia prywatności, w Find My iPhone pojawi się tryb zgubionego telefonu, dzięki czemu po wysłaniu na niego SMS-a na ekranie pojawi się informacja, po dotknięciu której telefon połączy się z właścicielem.

iOS 6 pojawi się na jesień, beta będzie dostępna już dziś.

 

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst