REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Instagram jako rozszerzenie do przeglądarki Chrome

Google Chrome 4
REKLAMA
REKLAMA

Niedawno raportowałem o pojawieniu się ciekawego rozszerzenia dla przeglądarki Chrome, dzięki któremu można sobie zmieścić prawie całego Facebooka na pasku rozszerzeń i korzystać z niego bez wybierania adresu URL, a wczoraj odkryłem podobne rozwiązanie dla innego serwisu należącego od niedawna do Facebooka, czyli Instagram. W tym przypadku rozszerzenie jest nawet bardziej przydatne, niż w przypadku samego Facebooka.

Instagram to serwis, który istnieje tylko jako aplikacja mobilna na urządzenia z systemami mobilnymi iOS oraz Android i raczej nie ma w planach przygotowania aplikacji na tzw. stacjonarne systemy operacyjne. Jako że życie nie znosi pustki, po sukcesie Instagram na smartfonach pojawił się zalew aplikacji od firm trzecich, dzięki którym można korzystać z tego hitowego serwisu ze zdjęciami za pośrednictwem komputera. Na Mac OS X powstało kilka przyjemnych aplikacji na czele z Carousel, którego przez dłuższą chwilę używałem.

Jednak w przypadku aplikacji zewnętrznych czuć było ‚inność’, gdyż nie niosły one ze sobą unikalnego ‚feelingu’ aplikacji mobilnej Instagram. Tymczasem rozszerzenie dla przeglądarki Chrome (oczywiście również nieoficjalne, korzystające z publicznego API serwisu Instagram) przynosi obraz bardzo zbliżony do tego, w jaki sposób funkcjonuje aplikacja mobilna Instagram.

Jest też całkiem funkcjonalne. Za jego pośrednictwem można nie tylko podglądać strumień zdjęć obserwowanych przez nas osób, ale także lubić je i komentować, przeglądać swój profil, czy oglądać aktualnie popularne zdjęcia.

Jak dla mnie, to najlepsze rozwiązanie na podglądanie tego, co dzieje się na Instagram, szczególnie wtedy, gdy jest się w biurze i pracuje stacjonarnie. W takich momentach rzadko odpala się aplikację mobilną, a tu mamy naturalny kontekst do korzystania z Instagram. Super.

Rozszerzenie Instagram dla Chrome jest dostępne za darmo z Chrome Webstore

P.S. Powoli mi się kończy miejsce na pasku z rozszerzeniami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA