REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google prezentuje nowy wymiar map, czyli w offline i w 3D

06.06.2012
19:15
Google prezentuje nowy wymiar map, czyli w offline i w 3D
REKLAMA
REKLAMA

Na tydzień przed konferencją Apple’a, na której – jak wieść gminna niesie – zaprezentowane zostaną mapy Apple’a, które zastąpią te od Google’a w nowej wersji systemu iOS na iPhonie – Google zaprezentował nowości we własnej usłudze.

Najważniejszą nowością jest opcja korzystania z map Google’a w wersji offline. Ta funkcja zadebiutuje wkrótce na urządzeniach z systemem Android. Podczas konferencji wyraźnie podkreślono fakt, że ta nowość pojawi się wkrótce właśnie urządzeniach z mobilnym systemem Google’a, co sugeruje, że raczej nie dostanie jej… iPhone.

To bardzo oczekiwana nowość przez wielu użytkowników urządzeń mobilnych, dzięki której będą mogli oszczędzić na rachunkach za dostęp do internetu mobilnego. Podczas konferencji, którą mieliśmy okazję śledzić online za pośrednictwem transmisji dla dziennikarzy w serwisie YouTube, zaprezentowano sposób jej działania. Co ciekawe zrobiono to na tablecie produkcji Motoroli – firmy, której zakup Google nie dawno sfinalizował.

Wystarczy zaznaczyć zakres mapy, która nas interesuje i wcisnąć nową opcję ‚pobierz do offline’. Po chwili mapa ląduje w pamięci naszego urządzenia mobilnego, z której można korzystać bez konieczności łączenia z 3G.

Google zaprezentował też nowy sposób prezentacji map w wersji 3D. W zaktualizowanej wersji 3D obiekty są jeszcze bardziej realistyczne, co sprawia, że przeglądając mapy w tym formacie można mieć wrażenie, że lata się nad obiektami w helikopterze 🙂 Co więcej, nowe 3D pozwala na obserwowanie obiektów z różnych kątów. Aby to zrobić wystarczy ‚złapać’ obiekt i przesuwać go na boki bądź w górę/dół.

W wersji demonstracyjnej mapy w 3D wyglądały naprawdę spektakularnie. Przedstawiciele Google’a podkreślali fakt, że większość modeli budynków zostały na nowo zbudowane, od podłoża aż po czubek dachu.

W tym przypadku, nowość prezentowana była na tablecie Apple’a, więc można domniemywać, że także i tam się pojawi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA