Tech

Foursquare'owi jest do twarzy w nowych szatach. Aktualizacja aplikacji dla iOS i Androida

Foursquare to zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej dopracowana platforma społecznościowa, która w oparciu o geolokalizację pozwala na wyszukiwanie opinii oraz ocenę wszelkiej maści lokali i punktów użyteczności publicznej. Dlaczego o niej piszę? Dlatego, że doczekała się sporej aktualizacji zarówno na urządzeniach z iOS jak i Androidem, a nowy interfejs jest po prostu świetny.

Z Foursquare jest nam bardzo nie po drodze. Często powracam do korzystania z tej aplikacji, ale po czasie zapał opada i przez kolejne kilka tygodni nawet nie czuję potrzeby, aby się gdzieś zameldować. Zapewne jest to spowodowane tym, że niewielu moich znajomych z “reala” jest geekami, których taka zabawa potrafiłaby wciągnąć. Drugi aspekt to praktycznie całkowity brak sklepów, restauracji i pubów, które nagradzałyby rabatem lub upominkiem osoby, które zdecydowały się na “check in” w ich lokalu. Jednak wierzę, że z czasem sytuacja się zmieni i właściciele lokalnych punktów handlowych i gastronomicznych dostrzegą potencjał drzemiący w tej nowej formie promocji.

Dzisiaj zawitała na iOS nowa wersja aplikacji Foursquare, która przyniosła ze sobą ciekawy interfejs. Całość jest bardzo przejrzysta i wygodna w obsłudze dzięki czytelnemu podziałowi na trzy główne kategorie. Pierwsza zakładka Friends pozwala na śledzenie aktywności wszystkich naszych znajomych i na pierwszym planie pojawiają się zdjęcia oraz informacje o aktualnych podbojach. Druga pozycja w menu to Explore gdzie znajdziemy szybki dostęp do lokali polecanych przez innych użytkowników znajdujących się w naszej okolicy. Oczywiście mamy również dostęp do listy wszystkich atrakcji jakie możemy odwiedzić w danej lokalizacji. Trzecim elementem interfejsu jest zakładka Me, gdzie możemy prześledzić wszystkie nasze dotychczasowe dokonania.

Całość wygląda ładnie, schludnie i bardzo podobnie do tego co Foursquare zaproponowało użytkownikom smartfonów z Androidem. Bo również dzisiaj pojawiła się podobna aktualizacja aplikacji dla urządzeń z zielonym robotem na pokładzie. Programy jednak różnią się trochę. Budowa interfejsu i podział na trzy główne grupy został oczywiście zachowany. Przycisk do szybkiego meldowania się, również znajduje się w prawym górnym rogu i jest zawsze pod ręką. To co odróżnia te dwie wersje aplikacji to styl. I tak, program na Androida został wykonany z zachowaniem wszystkich standardów i zaleceń dla oprogramowania dedykowanego pod Ice Cream Sandwich. Deweloperzy dostosowali wygląd Foursquare pod interfejs nowego Androida, dzięki czemu aplikacja jest ładna i czytelna.

Zmiany jakie wprowadził Foursquare mogą sprawić, że chętniej będę sięgał po mobilną aplikację i częściej gdzieś się zamelduję. Przejrzysty interfejs oraz szybki dostęp do znajomych i nowych “check inów” zachęcają do zabawy w przejmowanie kontroli nad ulubionymi restauracjami i klubami. Oby z czasem właściciele tych lokali zwrócili na nas uwagę i zaczęli premiować każde zameldowanie, czego sobie i Wam życzę!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst