Tech

Boxopus - Pobieraj torrenty bezpośrednio na konto Dropbox

W obecnych czasach wszelkie przejawy cyfrowego piractwa internetowego są karane przez prywatne koncerny i rządowe organy ścigania. Sprawy takie jak pozwany Megaupload z Kim Dotcomem na czele nie schodzą z pierwszysch stron gazet i portali internetowych. Oczywiście zagrożeni są nie tylko twórcy serwisów służących wymianie plików, ale również osoby, które je udostępniają i pobierają. Jednak Ci drudzy mogą czuć się teraz nieco bezpieczniej.

Serwis Boxopus pozwala na pobieranie torrentów bezpośrednio na konta w serwisie Dropbox. Wszystko dzieje się automatycznie i bez wykorzystania naszego łącza czy komputera. Niektóre serwisy torrentowe zintegrowały już Boxopusa ze swoimi stronami, aby ułatwić użytkownikom anonimowe pobieranie plików. Najważniejszą zaletą korzystania z takiego rozwiązania jest całkowita anonimowość jaką ono zapewnia. Boxopus korzysta z API Dropboxa i nie ma dostępu do innych plików jakie posiadamy na koncie. Dodatkowo w naszych logach nie pozostaje żaden trop po pobieraniu treści z torrentów. Jedyne, na co natrafi dostawca internetu to na ślad połączenia z Dropboxem, a jeżeli takowe będzie szyfrowane, to możemy czuć się bezpiecznie.

Pojawia się jeszcze pytanie, co z tym fantem zrobi teraz Dropbox. Z jednej strony, aby być zgodnym z polityką ochrony praw autorskich powinien odciąć dostęp Boxopusa do swoich serwerów. Z drugiej takie nowatorskie zastosowanie dla konta Dropbox może zapewnić firmie wielu nowych klientów, którzy będą opłacać abonament, aby móc pobrać jeszcze większą ilość filmów i muzyki. Bez wątpienia będą mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Cały czas osobną kwestią pozostaje temat moralności działań, mających na celu pobieranie treści do których nie wykupiliśmy praw. Jednak w naszych polskich realiach jest masa przypadków, kiedy to pirackie seriale lub filmy są jedynym źródłem dostępu do danego tytułu. W cyfrowych jak i tradycyjnych sklepach z muzyką i filmami brakuje masy dobrych tytułów, a polscy dystrybutorzy nie są w stanie zaoferować nam tego co bez problemu znajdziemy na torrentach. W takich przypadkach, mimo że piractwo nadal jest nielegalne, w moim mniemaniu jest w pewnym stopniu usprawiedliwione.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst