Tech

Androidowy Skype bije rekordy popularności [infografika]

Skype pojawił się w sklepie Google Play w październiku 2010r. Od tamtego czasu zyskał ogromną sympatię użytkowników i został pobrany ponad 70 milionów razy. Z tej okazji przygotowano ciekawą infografikę w której znalazły się między innymi najpopularniejsze urządzenia na których zainstalowano mobilną wersję programu.

Microsoft ma powody do radości, gdyż ich aplikacja jest najpopularniejszym androidowym programem oferującym wideo-rozmowy. Obecnie Skype działa na 1 384 modelach telefonów, a liczba ta oraz liczba pobrań nieustannie rosną. Jeżeli nie przemawiają do Was dane zebrane na przełomie 20 miesięcy to warto przeliczyć, że program był pobierany średnio ponad 110 tys. razy dziennie. Sporo? To fakt, ale Skype zawdzięcza ten wynik już wcześniejszej sile swojej marki oraz szerokiej dostępności na całym świecie. Warto przypomnieć, że aplikacja jest już obecnie dostępna w 16 językach.

Program działa na ogromnej ilości urządzeń, a wśród wspieranych modeli znajdziemy smartfony wszystkich czołowych producentów jak: HTC, Samsung, Sony (Ericsson), Motorola, LG i wielu innych. Jednak zdecydowanym liderem w rankingu popularności jest właśnie Samsung i urządzenia z rodziny Galaxy, takie jak: S II, S, Ace czy Note.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ponad 23% pobrań aplikacji miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, a kolejne pozycje zostały zajęte przez Japonię (6,96%) oraz Rosję (5,18%). Początkowo może dziwić, iż kraje europejskie są dosyć daleko w tyle za reprezentacją Ameryki i Azji, ale jeżeli zestawimy te wyniki z liczbą mieszkańców i stopniem rozwoju technologicznego poszczególnych państw, wszystko zaczyna wyglądać sensownie.

Oczywiście w sklepie Google Play znajdziemy wiele innych aplikacji pozwalających na prowadzenie rozmów głosowych, czatów i wideo-rozmów przez internet. Jednak to obecność Skype’a na innych platformach mobilnych oraz na komputerach PC i Mac spowodowała, że program został wybrany przez ponad 70 mln klientów. Takiego sukcesu może zazdrościć każdy deweloper piszący mobilne aplikacje. Jednak Skype miał o tyle łatwiej, że był znaną aplikacją desktopową, a jego premiery na urządzeniach mobilnych wyczekiwały miliony klientów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst