REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Amazon rekrutuje w Polsce

amazon_logo
REKLAMA
REKLAMA

O rychłym debiucie giganta e-commerce’u, firmy Amazon w Polsce słyszę z różnych mniej lub bardziej oficjalnych źródeł od co najmniej roku. Swego czasu na podstawie bardzo wiarygodnego źródła związanego z jedną z największych polskich firm programistycznych napisałem, że Amazon ma wejść do Polski w maju. Tak się jednak nie stało, więc kolejnych doniesień z tego samego źródła, mówiących o tym, że debiut został przeniesiony na po wakacjach już nie publikowałem.

Dzisiaj jednak mamy kolejne dość istotne wydarzenie związane z operą mydlaną pt. ‚Amazon w Polsce’. Kilku blogerów, w tym ja, dostało dziś rano e-maila od niejakiego Aleksa Dakotty z Amazonu, w którym ów pan informuje mnie, że ‚Amazon.com is coming to Warsaw Poland June 20 – 22nd!’, czyli tłumacząc na nasze: ‚Amazon.com przyjeżdża do Warszawy 20 – 22 czerwca’.

Brzmi dość sensacyjnie, prawda? Dalej jednak pada wyjaśnienie o co chodzi. Amazon przyjeżdża, bo chce zrekrutować kilku polskich programistów specjalizujących się w językach Java oraz C++. Wybranym kandydatom zostanie zaproponowana praca w USA oraz opłacone wszelkie koszty relokacji.

Czy to oznacza, że Amazon.com szuka Polaków do obsługi polskiego Amazona? Tego właśnie próbowałem się dowiedzieć od pana Dakotty. Napisałem więc do niego z pytaniem o charakter polskiej rekrutacji, przy okazji sprawdzając, czy aby nie jest to jakiś spam, bo wygląd maila nieco mnie zastanawiał. Próbowałem też zlustrować pana Dakottę w Google’u i polskim internecie, ale wszystko co znalazłem to wpis na polskim Goldenline, który również ogłaszał rekrutację w Polsce. Niestety pisząc ten wpis zauważyłem, że owo ogłoszenie nie istnieje – ktoś usunął tę stronę z Goldenline. Został mi tylko nieaktywny adres URL na dowód (niestety nie zrobiłem wcześniej screena)

Na mojego maila Dakotta odpisał szybko i ochoczo ze mną rozmawiał opowiadając o tym, jak to wspaniale jest pracować w firmie Amazon. Z pytaniem o ‚polski Amazon’ odesłał mnie do swoich przełożonych, którzy równie ochoczo zaczęli ze mną konwersować pisząc mi jak to wspaniale pracuje się w firmie Amazon, ale po trzecim moim pytaniu o to, czy rekrutacja Amazona oznacza otwarcie polskiego oddziału już nie dostałem odpowiedzi i kontakt się urwał.

Trudno więc wyrokować co oznacza polska rekrutacja do Amazon.com. Może to po prostu zwykły proces poszukiwania dobrych pracowników na rynkach, gdzie są oni najtańsi. Może ma to związek z planami wejścia do Polski Amazonu.

A piszę o tym głównie dlatego, że może wśród Czytelników Spider’s Web znajdą się zainteresowani pracą w Amazonie. Poniżej ‚wyciąg’ z maila od pana z Amazonu z wymaganiami, a tutaj link do specjalnego formularza, który należy wypełnić starając się o spotkanie rekrutacyjne w Warszawie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA