ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Mac Pro wymaga odświeżenia. Apple tego nie rozumie

29.05.2012 12.55
Mac Pro wymaga odświeżenia. Apple tego nie rozumie
REKLAMA
REKLAMA

Apple jest jednym z największych producentów komputerów PC. Kiedyś była to firma nastawiona głównie na klienta biznesowego, profesjonalistę. Teraz, za sprawią iPodów, iPhone’ów oraz iPadów, firma stawia głównie na zwykłych konsumentów. Stawia na nich tak mocno, że zapomniała o swojej flagowej jednostce, Macu Pro. Nie zapomnieli o nim jednak użytkownicy, którzy chcą kupić maszyny liczące sobie mniej niż dwa lata.

Na najpopularniejszym portalu społecznościowym świata powstała strona „We want a New Macpro”. Założyli ją sami, użytkownicy, którzy żądają odświeżenia tej linii komputerów. Stronę założył Lou Borella, który wystosował do Apple stosowny komunikat:

„Witaj, Apple

Jesteśmy Kreatywną Społecznością i szukamy informacji, które nieco rozjaśnią nam sytuację naszego ulubionego produktu – Mac Pro Tower. Nie prosimy o zbyt wiele?
Z poważaniem, Lou Borella”

Lou Borella to osoba zajmująca się obróbką grafiki. Bardzo lubi komputery Mac, jednak ze względu na ich przestarzałą specyfikację był zmuszony do kupna komputera z systemem Windows.  Lou uważa, że obecnie dostępne Maki Pro dysponują zbyt małą wydajnością, by poradzić sobie z profesjonalnymi programami, takimi jak CS6, AVID, Protools, Smoke. 

Ostatnie odświeżenie platformy Apple przeprowadziło prawie dwa lata temu. Oznacza to, że kupując sprzęt za 67 000 złotych otrzymujemy dwa sześciordzeniowe procesory Intel Xeon Westmere 2,93GHz, 64GB RAM, 4 dyski SSD o pojemności łącznej 2TB, kartę graficzną Radeon HD 5870, dwa napędy DVD, klawiaturę i mysz.

Specyfikacja ta nadal jest bardzo dobra, jednak okazuje się za słaba dla profesjonalnego grafika i montażysty. Muszę przyznać, że sam mam w komputerze znacznie szybszy procesor (i7-3960X) i kartę graficzną (Radeon HD 7970), a nie jestem profesjonalnym grafikiem. Moim zdaniem Apple powinien jak najszybciej odświeżyć Maca Pro, zanim wszyscy klienci przejdą do konkurencji w postaci Della, HP i Lenovo. Muszę przyznać, że o ile nie lubię Apple na rynku konsumenckim, to w sektorze profesjonalnym to była moim zdaniem jedna z najlepszych firm.  Tak, była. Może będzie, ale póki co na pewno nie jest.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA