REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Brass Monkey zamieni komputer i telefon w konsolę do gier

28.05.2012
20:42
Brass Monkey zamieni komputer i telefon w konsolę do gier
REKLAMA
REKLAMA

Rynek gier na smartfony rozwija się w szybkim tempie. Wielu deweloperów zostało milionerami po tym, jak ich produkt zyskał popularność w App Store lub Google Play. Aktualnie na wszystkie platformy zaczynają pojawiać się nowe, dobre gry 3D oraz wskrzeszone starsze tytuły, w które graliśmy na komputerach kilka lat temu. Obydwie grupy aplikacji zyskują sporą popularność i sprawiają, że odkrywamy nowy wymiar mobilnej rozrywki. Jednak pojawił się sposób na innowacyjne wykorzystanie smartfona w domowym zaciszu. Wyobraźcie sobie, że przeglądarka internetowa staje się konsolą, a smartfony zamieniają się w bezprzewodowe pady.

Wczoraj pierwszy raz usłyszałem o Brass Monkey i zasada działania tej platformy dla graczy bardzo mnie zainteresowała. Twórcy projektu postawili sobie za jeden z priorytetów prostotę uruchamiania nowego typu gier przez użytkowników smartfonów i trzeba przyznać, że bardzo dobrze im to wyszło. Proces konfiguracji zamyka się w trzech prostych krokach.

Program pobierzemy bezpłatnie z Apple App Store  oraz Google Sklep Play. Następnie wystarczy połączyć smartfon i komputer z tą samą siecią WiFi. Ostatni krok to wejście na stronę PlayBrassMonkey.com z poziomu desktopowej przeglądarki oraz uruchomienie mobilnej aplikacji na telefonie. Nasz smartfon sam wykryje dostępne kanały dla gry i po zatwierdzeniu połączenia automatycznie zamieni się w bezprzewodowy kontroler. Od tego czasu możemy zapomnieć o klawiaturze i myszce komputera – telefon, który trzymamy w ręce to wszystko czego potrzebujemy do szczęścia.

Platforma zapewnia obecnie dostęp do ośmiu darmowych gier i jednej płatnej. Większość z nich to tytuły, w które możemy zagrać z kilkoma osobami – Brass Monkey oferuje gry dla 1, 2, 4 a nawet 8 graczy oraz tryb on-line multiplayer. Wystarczy, aby nasi znajomi zainstalowali na swoich telefonach mobilną aplikację.

Gry, które udostępnia Brass Monkey nie powalają na kolana pod względem efektów graficznych czy dźwiękowych. Są to raczej proste gry, które przypominają wyglądem to, w co graliśmy kilkanaście lat temu na pierwszych konsolach. Może dlatego rozgrywka dla jednego gracza – mimo iż jest stosunkowo ciekawie rozwiązana – nie wciąga na długo. Prawdziwa siła Brass Monkey ujawnia się wtedy, gdy zaczniemy grać w trybie multiplayer ze znajomymi. Bieganie po mieszkaniu ze smartfonami, a raczej kijami golfowymi w ręce i usilne próby trafienia małą płeczką do dołka dostarczają świetnej zabawy na długi czas. Koniecznie musicie sprawdzić również takie tytuły jak Tank vs. Alien oraz Monkey Dogeball.

Platforma Brass Monkey to świetny sposób na wykorzystanie duetu komputera i smartfona jako zestawu do gier. Szybkie połączenie WiFi sprawia, że pad działa sprawnie i bez opóźnień, a duży ekran pozwala na wspólną zabawę w gronie znajomych. Jednak trzeba pamiętać, że gry oferowane w tym formacie są bardzo proste. Nie znajdziemy tutaj rewelacyjnej grafiki 3D ani rozbudowanego interfejsu. Jeżeli jednak rynek mobilnej rozrywki będzie rozwijał się w tym kierunku i kolejne projekty nie będą opierały się na wykorzystaniu przeglądarki internetowej, a będą aplikacjami instalowanymi na naszych deskotpach, to możemy być pewni, że jakość oprawy graficznej będzie znacznie lepsza.

Mała rada. Aby przenieść rozrywkę na wyższy szczebel, proponuję podpiąć komputer do telewizora. Im większy ekran tym lepsza zabawa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA