REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W końcu oficjalne! Polscy deweloperzy mogą sprzedawać płatne aplikacje w Google Play

12.04.2012
13:15
W końcu oficjalne! Polscy deweloperzy mogą sprzedawać płatne aplikacje w Google Play
REKLAMA
REKLAMA

Mimo, że najpierw z Android Marketu, a teraz Google Play, w Polsce użytkownicy urządzeń z Androidem mogą korzystać od długiego czasu bez przeszkód, a także płacić za aplikacje, to deweloperzy nad Wisły nie mieli łatwego życia. Nie mogli publikować płatnych aplikacji w Google Play, chociaż zapotrzebowanie na taką możliwość było ogromne i skutkowało nawet petycjami do Google’a. Od prawie dwóch miesięcy polscy dewelperzy zauważyli jednak, że otworzono im możliwość sprzedaży aplikacji. Teraz Google potwierdził informację: publikowanie płatnych aplikacji i korzystanie z płatności wewnątrz aplikacji dla twórców z Polski jest już oficjalnie dostępne.

Deweloperzy mogą korzystać ze sprzedażowych możliwości Google Play, a także podłączyć swoje polskie konto bankowe. Mogą też wybierać płatności we wszystkich walutach dostępnych w Google Play, jak i wypłacać oraz otrzymywać dane finansowe w złotówkach. To ogromne udogodnienie. Dziwi trochę, dlaczego uruchomienie tych funkcji trwało tak długo, tym bardziej, że polskich, dobrych aplikacji nie brakuje, a deweloperzy byli zniechęcani koniecznością obchodzenia blokad dla Polski. Wielu tak robiło, jednak do najwygodniejszych i najprzyjaźniejsych taki proces nie należał.

Jednak teraz rodzimi deweloperzy mają takie same możliwości i nie muszą kombinować, by opublikować płatną aplikację. Ciekawe, czy niedługo zobaczymy wysyp polskich aplikacji, za które przyjdzie nam płacić. W każdym razie jest to świetna informacja i powinna poskutkować szybszym rozwojem polskiej, ale nie tylko, części Google Play.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA