REKLAMA

Prima Aprilis! Google króluje w żartach, ale inni gonią:)

01.04.2012 15.07
Prima Aprilis! Google króluje w żartach, ale inni gonią:)
REKLAMA
REKLAMA

Prima Aprilis 1 kwietnia to taki szczególny dzień, w którym w internecie roi się od pułapek i żartów, często w niespodziewanych miejscach. Te najlepsze stają się szybko hitami komentowanymi i przekazywanymi sobie przez wielu użytkowników. Chociaż dzień dopiero się zaczął , to już można powiedzieć, że kilka z żartów udało się niesamowicie!

Na początek AdBlock: ten bloker reklam dziś w miejscu usuniętych z internetu reklam pokazuje… zdjęcia kotów. Wiadomo przecież nie od dziś, że koty rządzą internetem, więc AdBlock postępuje całkiem logicznie! Całość wygląda prześmiesznie, a Spider’s Web z włączonym AdBlockiem jest co najmniej intrygujące:)

Jednak od lat prym w najlepszych primaaprilisowych żartach w internecie wiedzie Google. W tym do dyspozycji dostajemy mapy w wersji 8 bitowej na Nintendo NES. Oprócz tego dostajemy też dostęp z poziomu Google Maps… Warto popodróżować po świecie i pooglądać ciekawe miejsca czy miniatury słynnych budowli, jest na co popatrzeć.

A dla tych, którzy mają problem z przeglądaniem internetu Google postanowił przygotować specjalny tryb przeglądarki Chrome Multitask Mode, który ma zapewnić wydajniejszą pracę z internetem dzięki podłączeniu… kilku myszek jednocześnie!

A może chcielibyście mieć całą kolekcję filmów z YouTube na płytach DVD lub innych nośniku fizycznym? Google dostarczy je 175 ciężarówkami lub na ośle, ponad pięćset tysięcy płyt, a do tego będzie dostarczał aktualizacje o materiały dodawane na YouTube na bieżąco.

Co tam świadłowody (z angielskiego “fiber”), Google zajmie się produkcją Google Fiber (“fiber” po angielsku znaczy również “błonnik”, który w inteligentny sposób rozpozna, czego potrzebuje organizm i tego dostarczy.

Moim faworytem jest za to Gmail Tap, czyli rewolucyjny sposób wprowadzania tekstu alfabetem Morse’a! Dwa klawisze, oszczędność miejsca, bezwzrokowe pisanie… A dzięki takiemu uproszczeniu okazuje się, że jesteśmy w stanie pisać dwa osobne teksty równolegle, prawdziwa rewolucja!

Poza tym Google postanowił podjąć współpracę przy tworzeniu samojezdnych samochodów dla NASCAR… I tym wygrał wszystkie nagrody za najlepszy primaaprilisowy żart, bo cały internet zastanawia się, czy to żart, czy prawda. Bo to żart, prawda?

To tylko żarty od Google. Jeśli zauważyliście jakieś ciekawe żarty, dajcie znać w komentarzach, dołączymy je do spisu:)

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA