REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Onet pracuje nad nową pocztą e-mail

25.04.2012
12:55
Onet pracuje nad nową pocztą e-mail
REKLAMA
REKLAMA

Poczta e-mail jest dziś narzędziem, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesny świat. Nie chodzi tylko o sam fakt powszechnego korzystania z tego narzędzia internetowego, ale to, że e-mail jest dziś podstawowym środkiem komunikacji w biznesie. Świat biznesu opiera się na komunikacji mailowej – e-maile są dokumentami, projektami, zadaniami, jak również zwykłymi listami. Dla polskich portali usługi e-mailowe to jeden z najważniejszych elementów biznesowych, bo polscy użytkownicy internetu chętnie korzystają z ich usług. Lider wśród polskich portali – Onet.pl właśnie wdraża nową pocztę e-mail, a wybrani blogerzy Spider’s Web będą ją testować.

Mimo tak istotnej roli e-maila we współczesnym świecie trudno jest o jakieś wybitne innowacje w tym zakresie. Oczywiście, dzięki takim usługom jak Gmail, czy WindowsLive, korzystamy dziś z lepszego systemu e-mail, niż dekadę temu, ale mimo wszystko brak tu przełomu. Nowa poczta Onetu nie będzie zapewne przełomem, ale sygnalizuje kierunek, w jakim usługi e-mailowe będą się rozwijać – z kierunku urządzeń mobilnych na te stacjonarne znane z ery PC.

Aktualnie Onet rozwija cztery klient poczty: klient webowy, pop, imap oraz mobilny (lajt). Portal obsługuje ponad 4,7 mln kont e-mailowych miesięcznie, z czego 2,1 mln dziennie. Z kolei z mobilnej wersji poczty Onetu lajt.poczta.onet.pl korzysta 120 tys. osób tygodniowo. Wkrótce udostępni piątego klienta, którego nazywa multiplatformowym. W ciągu dwóch – trzech miesięcy ma on zastąpić lajt.onet, a docelowo to właśnie ta wersja poczty e-mail Onetu ma się stać wiodącym klientem zastępując tego najpopularniejszego – webowego.

Widzimy więc tu bardzo podobny kierunek działań, w którym podążają systemy operacyjne – to dziś świat mobilnego internetu i urządzeń go obsługujących determinuje rozwój technologii. W ten sposób rozwija się system operacyjny OS X; widzimy też podobny kierunek w Windowsie. Onet w ten sposób zamierza rozwijać swoje usługi e-maila – od wersji mobilnej, teraz nazwanej multiplatformową, po klienta webowego.

Wybrani blogerzy Spider’s Web mają już dostęp do nowej mobilnej poczty Onetu i wkrótce zaczną gruntowne testy tej usługi. Oczywiście o jej rezultatach będziemy informować na łamach naszego medium.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA