REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Myślisz, że deweloperzy zarabiają tylko na iPhonie? Nokia też daje zarobić. I to dużo

04.04.2012
19:21
Myślisz, że deweloperzy zarabiają tylko na iPhonie? Nokia też daje zarobić. I to dużo
REKLAMA
REKLAMA

O deweloperach zarabiających wielkie i szybkie pieniądze na sprzedaży aplikacji na iPhone’y krążą legendy – nie ma miesiąca, aby w wir medialnych doniesień nie dostała się historia jakiegoś niezależnego, małego studia, które w ciągu miesiąca, czy dwóch zarobiło miliony dolarów na hitowej aplikacji w App Store. Tymczasem równie spektakularne kariery robią deweloperzy oprogramowania piszący aplikacje na smartfony Nokia.

Poniżej przedstawiamy krótką prezentację indyjskiej firmy Twist Mobile, która ma na swoim koncie wiele aplikacji na telefony Nokia. Na początku firma zarabiała na ich sprzedaży niewiele więcej niż… 20 dolarów dziennie. Dzisiaj zarabia tysiące dolarów, także dzięki silnemu wsparciu lokalnego oddziału firmy Nokia, który oferuje pomoc w ciągu całego cyklu życia aplikacji – od doradztwa związanego z narzędziami programistycznymi, przez wewnątrz aplikacyjną dystrybucje reklam, aż po wsparcie w kanałach sprzedaży.

Także w Polsce firma Nokia oferuje mocne wsparcie dla deweloperów chcących inwestować w rozwój aplikacji na system Windows Phone. Organizuje między innymi darmowe warsztaty dla deweloperów na terenie całej Polski. W kwietniu odbędą się one w Krakowie (16 kwietnia) oraz we Wrocławiu (23.04). W maju z kolei warsztaty zawitają do Gdańska (11.05). Na niektóre z tych warsztatów są jeszcze wolne miejsca – aby wziąć w nich udział, wystarczy odwiedzić stronę http://nokia-services.pl/developers/ i się zarejestrować. Kto wie, może niedługo to o jednym z uczestników tych warsztatów będziemy oglądać kolejne wideo prezentujące sukces firmy rozwijającej aplikacje na smartfony Nokia!

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA