1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Żegnaj Android Markecie, witaj Google Play!

Żegnaj Android Markecie, witaj Google Play!
131 interakcji
dołącz do dyskusji

Google od dłuższego czasu stara się stworzyć pełen ekosystem usług zjednoczony w obrębie Android Marketu. Użytkownicy z kilku krajów, między innymi Stanów Zjednoczonych czy Kanady, w Android Markecie oprócz aplikacji mogą znaleźć e-booki, filmy i muzykę. Google postanowił pożegnać się z nazwą Android Market i połączyć swoje wszystkie rozrywkowe usługi pod jedną nazwą – Google Play.

Nazwa Android Market zbyt jednoznacznie kojarzy się z samym mobilnym systemem operacyjnym, a przecież usługi dodatkowe dostępne są także przez przeglądarki nie tylko na Androidzie. Przemianowanie Marketu na Google Play wydaje się rozsądną decyzją, bo ostatnio usługi Google’a nie radzą sobie dobrze. Google Music traci użytkowników, choć jest przecież dostępne z poziomu Android Marketu. Nie ma co się dziwić, bo kto logicznie rzecz biorąc mógłby spodziewać się muzyki czy wypożyczalni wideo w Android Markecie?

Pierwsze zrzuty ekranu wyglądają obiecująco. Google chce zerwać z odczuciem korzystania z typowego sklepu i postawić na konsumpcję treści. Zapowiada się to bardzo ciekawie, szkoda tylko, że pełne doświadczenie dostępne będzie tylko dla wybranych. Jeśli Google Play ma być centrum rozrywki wideo, audio, książkowej i aplikacji, to w Polsce nie powinien zmieniać nazwy i pozostać Android Marketem.

A tak wygląda Google Play z Polski. Trochę… wybrakowanie.


 

*grafika TechCrunch.com