Tech

Wyniki konkursu InfoShare, czyli co z tym post-PC

Picture of the author

Zwycięzcą konkursu InfoShare zorganizowanym na Spider’s Web zostaje Kamil Kwaśniak, który poprawnie odpowiedział na konkursowe pytanie: Wymień 3 duże zagraniczne firmy nowych technologii, które mają swoje oddziały w Gdańsku oraz napisał najlepszą według nas notkę na temat tego, czy jesteśmy świadkami ery post-PC na rynku nowych technologii, czy nie.

Temat konkursowej pracy nie był przypadkowy. Jak wspominałem we wpisie konkursowym, będę jednym z prelegentów podczas tegorocznej konferencji InfoShare, a temat mojej prezentacji będzie blisko skorelowany z ogłoszonym zadaniem konkursowym. Będę się bowiem starał udowodnić, że jesteśmy aktualnie świadkami dynamicznego wkraczania w erę post-PC, która przy okazji jest… erą najbliższego, intymnego wręcz kontaktu z komputerem osobistym (tym prawdziwie osobistym, który nosimy w kieszeni).

Oto zwycięska odpowiedź Kamila. Kamilowi gratulujemy oraz prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów:

Jeszcze niedawno na pytanie, czy żyjemy w erze post-PC wskazałbym tylko na geeków z rękoma poparzonymi od smartfonów, nastolatków oraz ludzi w marynarkach biegających po mieście i krzyczących do swoich słuchawek bluetooth, i powiedziałbym, że może oni tak się czują, ale ja niekoniecznie. Wystarczyła zmiana trybu pracy na zdalną, a moja optyka trochę się przeobraziła. Raptem kilka tygodni temu zakupiłem pierwszego w życiu smartfona i chociaż mojego świata nie zbawił, korzystanie z pakietów internetowych dalej jest w Polsce średnio opłacalne, to jednak w kościach czuję, że korzystanie „intymnej technologii”, o której Pan wspominał, może mi sporo spraw ułatwić. Obsługa działań social media w największym lokalnym dzienniku nie musi już wiązać się z przebywaniem w pobliżu komputera lub laptopa, ani nerwowym sprawdzaniem skrzynki mailowej. I to chyba o to chodzi, aby ten abstrakcyjny internet mieć zawsze pod ręką, tak jak chusteczkę do nosa. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.

Nagroda dla zwycięzcy:

1. Opłacone 3 noclegi w Gdańsku w dniach 18-21 kwietnia

2. Gwarantowane miejsce na wybranym warsztacie,

3. Udział w Tour de Gdańsk (sobotnia wycieczka po ciekawych, mało znanych i 
niestandardowych zakątkach miasta, przygotowana specjalnie dla zwycięzców tego 
konkursu),

4. Program IVONA Reader z polskim lektorem 
(http://www.ivona.com/pl/produkty/ivona-pakiet-jezykowy/).

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst