REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

TV Mobilna - cyfrowa telewizja na iPadzie czy Androidze już wkrótce w Polsce

12.03.2012
15:38
TV Mobilna – cyfrowa telewizja na iPadzie czy Androidze już wkrótce w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Oprócz informacji o przejęciu serwisu iPla, Cyfrowy Polsat zaprezentował dziś również szczegóły dotyczące swoje nowej usługi TV Mobilna działającej w oparciu o naziemną telewizję cyfrową. TV Mobilna to pierwsza taka usługa w kraju, która – co trzeba wyraźnie powiedzieć – zapowiada się niezwykle ciekawie ze względu na wsparcie dla urządzeń działających pod kontrolą iOS oraz Androida.

W zasięgu telewizji mobilnej znajduje się około 5 milionów gospodarstw domowych, co przekłada się na prawie 15 milionów osób. Oczywiście oferta będzie płatna i dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i tzw. hurtowych.

Szczegółów cenowych na razie nie podano, jednak to, co najbardziej interesujące, to sprzęt jaki będzie umożliwiał odbiór TV Mobilna. Poza dekoderem stacjonarnym, o którym już wspominaliśmy, będzie także specjalny dekoder mobilny, który można podłączyć do gniazdka samochodowego. Urządzenie Valups Corporations M-T 5000 będzie łączyło się za pośrednictwem Wi-Fi z naszym smartfonem lub tabletem i dzięki specjalnej aplikacji możliwy będzie odbiór 8 zakodowanych kanałów telewizyjnych oferowanych przez TV Mobilna oraz kanałów nadających FTA w trzech standardowych multipleksach telewizji naziemnej, czyli między innymi TVN,TVN 7, TV Puls oraz kanały TVP. Urządzenie waży 70 gramów i posiada wymiary 52x92x12 milimetrów.

To nietypowa oferta i wydaje się być dedykowana dość wąskiej grupie osób. O ile stacjonarny dekoder zapewne przyciągnie osoby niezdecydowane jeszcze na zakup dekodera, o tyle przenośna telewizja do urządzeń mobilnych w dobie VOD  nie jest usługą pierwszej potrzeby. Kojarzy się trochę z telefonami MyPhone, czy innymi urządzeniami z Chin umożliwiającymi oglądanie telewizji analogowej na małym ekranie. W dodatku na razie technologia ograniczona jest do 31 największych miast w Polsce.

Czy ta usługa się przyjmie? To zapewne zależy w głównej mierze od cen, których dziś nie podano. Na pewno jest to nowość, która wydaje się też mocno celować w abonentów Cyfrowego Polsatu, którzy chętnie oglądają telewizję. Czekamy na cennik i sprawdzenie urządzeń w praktyce.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA