1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

The Setup to miejsce dla geeków, celebrytów, blogerów... - Wojtek Wieman, thesetup.pl

The Setup to miejsce dla geeków, celebrytów, blogerów… – Wojtek Wieman, thesetup.pl

Bardzo lubię młody projekt TheSetup.pl i z dosyć dużą niecierpliwością czekam, kto tym razem został przepytany i opowiada o tym, z jakich sprzętów i aplikacji korzysta. Oprócz tego, że dzięki temu można dowiedzieć się o istnieniu ciekawych aplikacji, których się nie znało, to na dodatek można też poznać tam bardzo interesujące osoby z różnych branż. Mimo że to wciąż młody i “weekendowy” projekt, to według planów będzie rozwijał się bardzo ciekawie. O tym, czym jest TheSetup, dlaczego powstał i co dalej mówi jego twórca, Wojtek Wieman:

Co to The Setup?

The Setup to polska wersja usesthis.com – czyli serii wywiadów z ludźmi z różnych branż (niekoniecznie samych geeków ;)), gdzie główny nacisk jest położony na sprzęt, software i aplikacje z jakich te osoby korzystają na co dzień.

The Setup to zdecydowanie weekendowy projekt – długo szukałem jakiejś niszy, w której mógłbym rozwinąć coś swojego w sieci i wydaje mi się, że wreszcie znalazłem fajny pomysł, który z przyjemnością prowadzę. Mniej więcej przez 2 dni w tygodniu.

Jaki jest cel robienia polskiego brata usethis.com? Przecież były już projekty mówiące o twarzach polskiego internetu (choćby Web do Kwadratu). 

Jasne, na naszym rodzimym podwórku jest kilka podobnych miejsc, chociaż nigdzie nie znalazłem serwisu, w którym nacisk położony by był właśnie na konkretne produkty. Przykładem jest wspomniany Web do Kwadratu (świetny projekt!) – jednak tam mamy do czynienia przede wszystkim z prezentacją osób, przez pryzmat ich… twarzy.

Po dotychczasowych osobach, które pojawiły się na The Setup widać, że weekendowy projekt, jak sam nazywasz The Setup, nie idzie na łatwiznę i na “polskich celebrytów internetu”. Obok niemal legendarnego już Pawła Wimmera możemy przeczytać o tym, czego używa Aubrey De Los Destinos, czyli polski Twitterowy “papież niepowagi”, czy Grzesiek “Kulavik” Kowalczyk z Carrion. Kogo jeszcze możemy się spodziewać i według jakich kryteriów wybierane są osoby do wywiadów?

Jeżeli chodzi o osoby, które zapraszam do wywiadów: próbuję dotrzeć do ludzi z wielu branż – z dwóch powodów. Pierwszy – żeby nie było zbyt monotonnie. Drugi powód łączy się z dalszym rozwojem serwisu – ale o tym później… 🙂

Cieszę się, że zdecydowana większość osób, do których próbuję dotrzeć reaguje bardzo entuzjastycznie, niektórzy sami zgłaszają ciekawe pomysły na rozwój serwisu – to bardzo cenne.

Kogo jeszcze możemy się spodziewać? Sam jeszcze nie wiem, nie ma jasno określonego klucza jakim się kieruję – oczywiście próbuję wciąż dotrzeć do „polskich celebrytów internetu”, ale generalnie The Setup to bardzo pojemne miejsce i chciałbym, żeby tak pozostało. Jest tutaj miejsce zarówno dla geeków, jak i fotografów, muzyków (wspomniany już Kulavik), programistów, web developerów, czy też blogerów. Każdy jest wyjątkowy i każdy dorzuca swój kamyk do listy ciekawego sprzętu dostępnego na rynku.

Jaka przyszłość czeka polski The Setup?

Przyszłość polskiego The Setup?

Mam kilka pomysłów, które będę realizował jak tylko zbierze się odpowiednia liczba wywiadów. Nie chcę za dużo zdradzać, ale powiem tylko tyle: w wersji oryginalnej ich nie ma… 🙂