Tech

Onet.pl na sprzedaż! Czytaj - niedługo wróci Łukasz Wejchert

Kiedy we wrześniu 2011 r. pytałem ówczesnego prezesa i współwłaściciela Onet.pl, Łukasza Wejcherta, o którym spekulowano, że niedługo sprzeda swoje udziały i odejdzie z firmy, czy za rok będzie prezesem Onetu, odpowiedział: Tak. Nie widzę powodu, dla którego za rok nie miałbym być prezesem Grupy Onet. Kiedy w listopadzie 2011 r. Łukasz Wejchert przestał być prezesem Onetu po tym, jak sprzedał 33% udziałów należące do niego i jego sióstr, od razu spekulowano, że to część szerszej operacji mającej na celu szybki powrót Wejcherta do Onetu w postaci głównego właściciela.

Dzisiaj poznaliśmy kolejny etap scenariusza – „Puls Biznesu” informuje, że ITI zdecydował o sprzedaży Onet.pl. Zobaczymy, czy teraz spełni się kolejny etap układanki i Łukasz Wejchert będzie tym, który Onet od aktualnych właścicieli odkupi.

Przypomnijmy, że po odejściu z Onetu, Łukasz Wejchert zainwestował w iTaxi – mobilny system zamawiania taksówek, który mimo iż na razie nie odniósł spektakularnego sukcesu, to wzniecił medialną dyskusję na temat rozbicia „taksówkarskich korporacji”.

przemekspider

* źródło: Puls Biznesu

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst