REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mobilny Onet Sport - to lubię!

24.03.2012
18:13
Mobilny Onet Sport – to lubię!
REKLAMA
REKLAMA

Mamy piękny marcowy weekend, co oznacza, że sezon piłkarski wkracza w decydującą fazę (szczególnie w roku, w którym rozgrywane są mistrzostwa świata bądź też Europy, gdy sezon jest krótszy), a mecze należą do tych z gatunku decydujących. Jak robi się nieco cieplej, to kibic, który wcześniej spędzał większość weekendu przed telewizorem wypychany jest na zewnątrz by zaczerpnąć nieco świeżego powietrza. No, ale skoro nie można oglądać meczów od rana do wieczora, to chciałoby się chociaż być na bieżąco z tym, co dzieje się na boiskach. Nowy mobilny serwis sportowy Onetu wychodzi temu na przeciw w naprawdę udany sposób.

Realizacja strategii Onetu „Mobile First” może robić wrażenie – aplikacja Onet News jest bez mała najlepszą polską mobilną aplikacją newsową, która na dodatek zachowała homogeniczny wygląd na poszczególnych platformach mobilnych – czy to iOS, Android, czy Windows Phone, aplikacja Onetu wszędzie wygląda i działa bardzo podobnie, a wersja mobilna portalu dostępna pod adresem m.onet.pl jest na tyle przyjemna, że… osobiście używam jej także na komputerze osobistym (w moim przypadku na Maku). Najlepiej jest jednak od niedawna z nową wersją mobilnego sportu od Onetu.

Na co dzień nie czytam zbyt wiele Onetu poza sportem. Zresztą chyba nie ja jeden, bo z nieoficjalnych rozmów z przedstawicielami największego polskiego portalu wynika, że Onet.pl Sport to jedna z największych lokomotyw całego portalu. Od dawna sportowe newsy, głównie piłkarskie, konsumuję za pośrednictwem Onetu, najczęściej na urządzeniu mobilnym za pośrednictwem aplikacji Onet News. Mimo doskonałego wyglądu, aplikacja ma jednak jedną wadę – nie ma w nim dostępnych tekstowych relacji na żywo z meczów. Od niedawna są one jednak dostępne pod adresem m.onet.pl/pilka_nozna, wraz z innymi bogatymi materiałami na temat rozgrywek piłkarskich w najlepszych ligach europejskich.

Dotychczas do śledzenia meczów, których nie mogłem na żywo oglądać w telewizorze używałem świetnej aplikacji Eurosport. Jednak niestety polska ekipa Eurosportu nie ze wszystkich meczów robi relacje tekstowe. Za to na nowej wersji mobilnego Onetu takie relacje są dosłownie ze wszystkich meczów, którymi się interesuję, a już na pewno ze wszystkich z polskiej ligi. Co więcej, relacje prowadzone na żywo nie wymagają odświeżania strony – dzieje się to automatycznie, czego nie ma chociażby w aplikacji Eurosportu.

Przy okazji mamy tu także szybki dostęp do aktualizowanych na bieżąco statystyk ligowych (tabele) oraz wejście do archiwalnych relacji. Świetnie rozwiązano również pomysł na oznaczanie przeczytanych wiadomości – po powrocie do listy newsów, informacja już przez nas przeznaczona jest oznaczona innym kolorem tła. Ogólnie serwis sportowy Onetu jest zdecydowanie lepszy w wersji mobilnej aniżeli w tzw. wersji desktopowej.

Jako zagorzały kibic piłkarski czuję się dopieszczony. Urządzenia mobilne to potęga – dobrze, że dostawcy treści zaczynają z nich korzystać w odpowiedni sposób.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA