REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Windows 8 ma nowe logo - zobaczcie, jakie

17.02.2012
19:50
Windows 8 ma nowe logo – zobaczcie, jakie
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft postanowił dostosować logo Windowsa, najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie. Wraz z największymi zmianami od czasy powstania graficznego interfejsu Windowsa, czyli wprowadzeniu interfejsu Metro opartego na kafelkach, logo zyskuje nowy, czysty i dostosowany do Metro wygląd.

Z pewnością jest to rozsądna zmiana, bo logo Windowsa 7 kompletnie nie pasuje do niemal ascetycznego Metro UI. Microsoft stworzył je mając na uwadze kilka aspektów: chciał, by logo było „autentycznie cyfrowe”, było skromne, a jednocześnie pewne siebie, było nowoczesne i klasyczne i by odpowiadało światowym standardom.

Nam logo bardzo się podoba – jest proste, lekkie  i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, nawiązuje też do tradycji, przy czym dostosowuje się do minimalistycznego podejścia znanego z Windowsa 8. Jednak jego kolor jest dosyć… kontrowersyjny. Na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Mi niestety nie przypadł, jest zbyt „cukierkowo”, jak w Skypie.

Co o tym sądzicie?

Bardzo ciekawy jest powrót do korzeni. Logo Windows 1.o było bardzo podobne i wywodziło się bezpośrednio z nazwy, „okien”. Potem, w trakcie dynamicznej ewolucji systemów operacyjnych i możliwości komputerów logo przechodziło przeobrażenia – uatrakcyjniano je kolorami, dynamiką linii, cieniami. W końcu „okno” przestało być  aż tak widoczne.

W nowym logo Windowsa jak w żadnym innym od razu wiadomo, o co chodzi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA