REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Windows 8 Consumer Preview - można już pobierać, my też przetestujemy

29.02.2012
17:27
Windows 8 Consumer Preview – można już pobierać, my też przetestujemy
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft na Mobile World Congress przedstawił wersję Consumer Preview swojego nowego systemu, Windows 8 oparty na interfejsie Metro kolejny Windows ma być tym, co połączy komputery, tablety i smartfony tak, by ich używanie było w końcu spójnym doświadczeniem.

Windows 8 rozwinął się od czasów zeszłorocznej wersji deweloperskiej. Tak, jak zapowiadano, w końcu pojawiły się aplikacje napisane dla interfejsu Metro, które pozwolą na sprawdzenie, jak sprawiają się w realnym użytkowaniu i będzie można pobierać je z Windows Store. Wprowadzono wiele nowych funkcji, resztę dopracowano, ale jak to wszystko działa możemy przekonać się sami, jeśli tylko mamy ochotę (i odwagę) zainstalować Windows 8 na swoich urządzeniach.

My też już pobieramy z obciążonych serwerów – Windowsa 8 znajdziecie tutaj. Mamy zamiar sprawdzić, jak aplikacje Metro sprawują się na desktopach, czy nawigacja po systemie polegająca na używaniu rogów ekranów jest wygodna, czy Windows 8 zapewnia na nakładce Aero będzie kompatybilny z aplikacjami z Windowsa 7 i, co ważne, czy integracja z chmurą SkyDrive jest wygodna.

Macie zamiar przetestować Windowsa 8?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA