REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wielka Rafa Koralowa w Google Street View

24.02.2012
16:38
REKLAMA
REKLAMA

Google w porozumieniu z Uniwersytetem w Queensland i organizacją Underwater Earth stworzy obraz największej na świecie rafy koralowej.

Znajdująca się w pobliżu brzegów Australii rafa jest zaliczana do grupy największych atrakcji kontynentu, jest też jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc świata podwodnego.

Google stworzy kamery wyposażone w silniki mogące zejść na głębokość do 100 metrów. Ich zadaniem będzie wykonanie około 50 tysięcy zdjęć panoramicznych. Efekty pracy będzie można za darmo podziwiać w Google Earth oraz Google Maps.

Prócz wykonania zdjęć przez maszyny, Google planuje sfotografowanie żyjących na rafie gatunków zwierząt. Niektóre z fotografii wykona nagrodzony statuetką Emmy operator – Richard Fitzpatrick.

Dla Uniwersytetu wyprawa Google w głębiny wodne będzie cennym źródłem informacji na temat życia i zmian klimatu w obrębie Wielkiej Rafy Koralowej. Organizacji Underwater Earth zależy natomiast na szerzeniu wiedzy na temat świata podwodnego wśród obywateli całego świata.

Uniwersytet Queensland i organizacja Underwater Earth są mocno podekscytowane projektem i zaangażowaniem Google. Zdjęcia rafy rozpoczną się we wrześniu tego roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA