REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W październiku Facebook będzie miał miliard użytkowników

23.02.2012
18:03
REKLAMA
REKLAMA

Portal Socialbreakers stale monitoruje statystyki dotyczące zmian w ilości użytkowników największego serwisu społecznościowego w poszczególnych krajach. Według jego szacunków za 8 miesięcy Facebook będzie świętował 1 miliard użytkowników.

W chwili obecnej z Facebooka korzysta trochę ponad 800 milionów użytkowników. Sprowadzając statystyki do funkcji liniowej można wywnioskować, że miesięcznie przybywa około 25 milionów nowych profili w serwisie.

Przewidziany przez Socialbreakers trend nie przewiduje większych odchyleń spowodowanych zdarzeniami losowymi i trudno się temu dziwić, przez ostatnie 2 lata przyrost ten nie został zakłócony żadnymi wydarzeniami.

W ostatnim kwartale najwięcej nowych użytkowników zarejestrowało się w Brazylii (7.5 miliona), Indiach (5.5 miliona) i we Włoszech (3.5 miliona). Najwięcej skasowanych kont pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (300 tysięcy), Wielkiej Brytanii (250 tysięcy) i Hong Kongu (115 tysięcy). Według szacunków portalu w Polsce jest 7.8 milionów użytkowników, w tym niemal 700 tysięcy dołączyło w ostatnim kwartale.

Nie wiadomo jak Facebook będzie świętował swoje niemałe osiągnięcie. Warto wspomnieć, że miliard osób to niemal 1/7 populacji całego świata.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA