REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung: „Nie radzimy sobie na rynku tabletów”

28.02.2012
11:59
REKLAMA
REKLAMA

Hankil Yoon, jeden z kierowników koreańskiego producenta sprzętu, w krótkiej wypowiedzi podsumował pozycję swojej firmy na rynku tabletów.

Sytuacja Samsunga na rynku tabletów najwyraźniej nie wygląda tak jakby życzyli sobie tego jego pracownicy. Kierownik firmy, Hankil Yoon na odbywającym się Mobile World Congress powiedział: „Szczerze, nie radzimy sobie zbyt dobrze na rynku tabletów”.

Nie wiadomo jakie wskaźniki były brane pod uwagę przez Yoona, jakimi danymi się kierował ani jakie były jego wcześniejsze założenia odnośnie pozycji Galaxy Tabów. Wiadomo, że Samsung zamierzał przeprowadzić mocną penetrację rynku urządzeniami typu tablet. Niezadowolenie Samsunga może wzmacniać fakt, że firma sprzedała w zeszłym roku mniej tabletów niż konkurencyjne HP.

W dalszej części swojego przemówienia kierownik firmy wyraził duże nadzieje odnośnie smartfonów Galaxy Note, którymi firma zamierza świadomie skanibalizować swoje tablety. Yoon przyznał, że najlepszym sposobem na przetrwanie na rynku jest zabijanie swoich produktów, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.

Mamy nadzieję, że pan Hankil Yoon wie co mówi i przedstawił strategię Samsunga, nie swoje prywatne zdanie w sprawie. To zapewne okaże się wkrótce – jeżeli w internecie pojawi się informacja o odejściu Yoona z firmy, podejrzewać będzie można to drugie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA