REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Piękna Belle zawitała na Symbiana

10.02.2012
19:13
Piękna Belle zawitała na Symbiana
REKLAMA
REKLAMA

O Symbianie Belle pisaliśmy w sierpniu 2011 r., że wygląda pięknie, że ma UI na miarę współczesnych standardów rynkowych, że wprowadza nowy panel powiadomień, że lepiej zarządza się widgetami na poszczególnych ekranach. Teraz najnowsza wersja Symbiana trafia w końcu na topowe modele z tymże systemem operacyjnym, czyli: Nokia N8, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia C6-01, Nokia C7 oraz Nokia Oro.

Czego dokładnie mogą się spodziewać użytkownicy wymienionych smartfonów? Posłużmy się informacjami od naszego partnera, firmy Nokia: Nokia Belle, w stosunku do poprzedniej wersji oprogramowania, oferuje sześć zamiast trzech ekranów głównych, dzięki czemu od wszystkich ulubionych aplikacji i serwisów dzieli nas kilka ruchów. Nowe widżety o różnej wielkości i funkcjonalności wyświetlają najważniejsze informacje bezpośrednio na ekranie głównym, umożliwiają szybki dostęp do aktywacji wybranych funkcji, najważniejszych kontaktów lub komunikatorów. Przenoszenie widżetów i skrótów w obrębie jednego ekranu lub z jednego na drugi, jest bardzo proste wystarczy dłużej przytrzymać ikonę, a następnie przeciągnąć w wybrane miejsce na ekranie lub na jego na krawędź.

Udoskonalony interfejs Nokia Belle zawiera także nowe wersje aplikacji w tym możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości HD – 30 klatek na sekundę. Przeglądanie stron i wyświetlanie filmów online będzie jeszcze lepsze dzięki ulepszonej grafice w przeglądarce internetowej. Dostęp do wszystkich funkcji jest bardzo szybki dzięki uproszczonej strukturze menu i paskowi powiadomień dostępnemu z każdego poziomu interfejsu.

Jak zaktualizować system do wersji Belle? Niezbędne jest zainstalowanie oprogramowanie Nokia Suite (wersja 3.3 lub nowsza) na komputerze. Jest ono dostępne na stronie: nokiasuite.pl. A poniżej mały tutorial na temat tego jak zaktualizować smartfona Nokia do najnowszej wersji Symbiana.

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA